EKSOT123

Podle čeho se jmenuje „Kubánský“ kozácký chór (Кубанский казачий хор)?

Na Kubánce jsou málo opálení…
Ukázka https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4lBjA72L8Vw
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aEKXpbxc2kA

Nejlepší odpověď
annas

Něco k historii tohoto souboru, protože jeho název vznikl mnohem později.

Tento soubor měl velké potíže v průběhu své existence.

Dne 14. října 1811 byl položen základ profesionální hudební činnosti v Kubani a začala slavná kariéra Černomořského vojenského sboru. Na počátku šlo o duchovní osvícení Kubáňců – založili duchovní.

V roce 1861 byl sbor přejmenován na Kubáňský vojenský pěvecký sbor a od té doby se kromě účasti na bohoslužbách věnoval i světskýn koncertům společně s duchovními, a to klasickými i lidovými písněmi.

V létě 1921 rozhodnutím úřadů byla činnost sbdoru přerušena a až v roce 1936 byl na základě dekretu předsednictva Výkonného výboru pro Azovsko-černomořské území založen Kubáňský kozácký sbor, jehož vedoucími byli Grigory Kontsevich a Yakov Taranenko, kteří byli v čele tohoto sbou. V roce 1937 byl však G. Kontsevich popravený.

V současné době / kromě aktivních turné a koncertů) sbor systematicky pracuje na svých nahrávkách, vědeckém studiu a divadelním zpracování tradičních písní a tanečního folklóru kubáňských kozáků.

Soubor získal mnoho ocenění. Ve všech svých současných činnostech přispívá Státní akademický kubáňský sbor Cossack k oživení duchovního dědictví a rozvoji vzdělávání současníků.

více v odkazu
http://kkx.ru/his­tory/
--

Kubáň je název řeky, podle ní regionu, který leží v Krasnodarské oblasti.

Teprve v roce 2000 se vědci konečně shodli na názoru, že název řeky Kubáň pochází z doby starých Bulharů, Jméno se mnohokrát změnilo,

Nejstarší forma názvu Kofen pochází z starověkého řeckého slova „Cafu“, jenž označuje řeku. Ukazuje se tedy, že slovo „Kubáň“ je jednodušší a znamená „řeku“.

Je pravda, že existují i ​​jiné verze původu: – od starověkého řeckého slova „Gopanis“, což znamená „ – ze starobylého türkického "kobanu“ – „nepokojného“, řeka pod názvem „řeka“ je úžasná, protože v dějinách lidstva měla asi tři stovky jmen atd. " atd.
http://travelas­k.ru/question­s/16711-pochemu-kuban-nazyvayut-kubanyu

Další odpovědi
led

Podľa Kubáňskej oblasti, ktorá leží medzi Čiernym a Azovským morom.
Kozáci po porážke pri Siči (Ukrajina) cárskymi vojskami sa presunuli na Kubáň a tam vytvorili svoju republiku.
Kubáňsky kozácky chór je vlastne spevácky zbor (dnes je jeho súčasť aj tanec) príslušníkov tejto oblasti.

marci1

Podle Kubáně.
Kubáň (rusky a ukrajinsky Кубань / Kubaň) je historický region v dnešním jižním Rusku spojený s dějinami Kozáků. Rozkládá se na březích Azovského a Černého moře na území Krasnodarského kraje a republiky Adygejsko, částečně též zasahuje do Stavropolského kraje, republiky Karačajevsko-Čerkesko a Rostovské oblasti. Jeho středem protéká řeka Kubáň. Povrch tvoří převážně rovinaté stepi.
Dějiny:
V době Byzantské říše a Chazarské říše sem ze severu přicházeli Slované, kteří v 10. století ovládli důležité středisko Tmutarakaň. Koncem 18. století se zde usídlilo Kozácké černomořské vojsko a zbytek rozehnané Záporožské Siče. V letech 1918–1920 zde existovala kozácká Kubáňská národní republika. Poté bylo celé území přičleněno k RSFSR a rusifikováno; z ukrajinského obyvatelstva, které v některých oblastech převládalo, zbyla v současnosti již jen zhruba 3 % menšina.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kub%C3%A1%C5%88

EKSOT123

Děkuji. Takže jsem měl správně napsat „Kubáňský“, ne Kubánský.