maschin

Pod polem vedou vodovody?

Na poli je někdy vidět jakýsi kamenný poklop s kovovou tyčí. V seriálu plechová kavalerie z roku 1979 ten poklop kombajn přesekl žací lištou a začala z toho tryskat voda. Takže to znamená, že z družstva vede pod pole nějaký vodovod? To si s tím někdo dal práci něco takového vybudovat? To jako vede třeba deset kilometrů na nějaké zapadlé pole?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Mohlo se jednat o vodovod určený k zavlažování.

Další odpovědi
Drap

Ne, vodovod většinou ne. Vodovod bývá ve větší hloubce, nemívá kulatý poklop a vede od obce k obci /alespoň většinou/. Ty kruhové skruže z betonu a s poklopem, někdy i s železnou tyčí, bývají meliorace.

dubraro

Vodovodní potrubí samozřejmě může vést pod polem, pokud je to vhodná trasa.