Avatar uživatele
Registrovaný

galvanický proud

co to je galvanický proud a podle čeho se tak nazývá/něco bližšího/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Galvanický proud – stejnosměrný proud o stálé intenzitě

Galvanický proud je pojmenovaný podle italského lékaře a fyzika Luigi Galvaniho (1737-1798), který jako první objevil existenci "živočišné elektřiny". Avšak první galvanický článek, tj. elektrickou baterii nebo-li zdroj stejnosměrného napětí, sestavil až v roce 1799 jeho současník Allesandro Volta.

Galvanický článek je chemický zdroj elektrického napětí.

Galvanický proud se využívá ve zdravotnictví i jako kosmetická metoda:
Iontoforéza je metoda, která se používá k zavádění aktivních látek do pokožky pomocí elektrického proudu a vibračního systému, které je tak až o 70% efektivnější než bez jejího použití. To umožňuje dostat aktivní látky přes bariéru kůže do podkoží, kde skutečně účinkují, na rozdíl od mnoha prostředků, které se sice nanášejí na kůži, ale samotný efekt je minimální.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/G alvanick%C3%BD_%C4%8Dl%C3%A1ne k

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

galvanický proud – nepřesně se tak označuje stejnosměrný elektrický proud
Objev galvanického proudu je asi o 25 let mladší než objev kyslíku a znamená pro učení o elektřině nejméně tolik, co objev kyslíku pro chemii. A přece, jaký je ještě dnes rozdíl mezi oběma obory! V chemii, zejména dík Daltonovu objevu atomových vah, vládne pořádek, relativní jistota toho, čeho bylo dosaženo, a soustavný, skoro plánovitý útok na dosud nedobyté území, který lze srovnat s pravidelným obléháním pevnosti. V nauce o elektřině chaotický balast starých, nejistých, ani definitivně nedokázaných, ani definitivně nevyvrácených pokusů; neurčitá tápání v temnotě, vzájemně nesouvisící zkoumání a experimentování mnoha isolovaných jednotlivců, kteří útočí na neznámé území roztříštěně, jako horda kočovných nájezdníků. Ovšem, takový objev, jako byl Daltonův, který dal centrum celé vědě a pevnou basi jejímu zkoumání, takový objev musí být na poli nauky o elektřině teprve učiněn. Je to hlavně tento neurovnaný stav nauky o elektřině, znemožňující zatím vytvoření obsáhlé theorie, který způsobuje, že na tomto poli jednostranně převládá empirie, ta empirie, která si pokud možno sama zakazuje myšlení a která právě proto nejenom nesprávně myslí, ale není ani schopna pozorovat správně skutečnosti, nebo je alespoň správně popsat, která se tedy zvrací v protiklad skutečné empirie.


Avatar uživatele
Pokročilý

Stejnosměrný proud...nejčastěji se tohoto výrazu užívá ve spojení s bateriemi (galvanické články)


Avatar uživatele
Pokročilý

setjný výkon stejnosměrného proudu

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4105
Zlatý Kepler 1783
Zlatý Drap 1656
Zlatý quentos 1563
Zlatý mosoj 1511
Zlatý led 920
Zlatý marci1 906
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 636

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.