MobilManiak

Budu-li se muset dotknout něčeho pod el. proudem a po ruce budu mít jen nějakou látku (tkaninu), nedostanu stejně ránu?

V případě, že se budu muset dotknout něčeho pod eletrickým proudem a po ruce budu mít jen nějakou látku (tkaninu), nedostanu stejně ránu? Jde mi o to, že v tkanině přece jsou mini dírky (mezery mezi nitkami), nemůže elektřina proniknout tamtudy? Látka je sice izolant, ale ty dírky. Děkuji za odpovědi.

Původní neotázka
Látka a elektřina

Kepler: Na druhou stranu,co tedy použít v domácnosti jako dobrý izolant?

Odpovědi
anonym

vyzkoušená platí. použil bych raději silné gumové rukavice, když už by to muselo být. jinak pro šikovné není problém zapojit pod proudem a ti ostatní si to vypnou a to jde vždycky, třeba i šlusem na ochranu 😁

anonym

Doporučuji to nezkoušet na sobě ale použít na zkoušení cizí lidi, lidí je na světě dneska jako much a pokud několik stovek lidských much zabije elektřina, tak se nic nestane, kdyby to někdo drze vyšetřoval, tak budete sebevědomě tvrdit, já jsem jim to říkal, aby na to nesahali, ale byla to marnost.

Kepler

Jakoukoliv tkanou látku rozhodně nelze považovat za dobrý izolant. Už jenom proto, že to není souvislá vrstva, jak sám píšeš. Dokonce i souvislá vrstva izolantu nemusí být bezpečná, pokud není dostatečně silná a odolná proti průrazu.

mosoj

Gumové rukavice a gumová podložka pod nohy. To jsou předepsané ochranné pomůcky pro elektrické rozvodny.
Důležité je zajistit dotyk jenom v jednom místě těla !! Nicméně, účelově se to nikdy nedělá !

Sedni si na dřevěnou židli a zvedni nohy nad zem. Budeš jako pták na drátě. Nicméně zabít může i velmi malý proud. Záleží kde, jak a kdo. Je zde o tom příspěvek. Viděl jsem to na vlastní oči, ale nikomu to nedoporučuji.