Zvědavý

Počítají se brigády jako práce, když chci dostávat podporu od ÚP??

Když sem student a ještě jsem nepracoval (1 rok), tak nemám právo dostávat dávky, tak mě zajímá, jestli stačí rok pracovat na nějakých brigádách a bude se to počítat. Díky

Nejlepší odpověď
da ny

„Brigáda“ čili DPP je možná na 300h v roce, musela by následovat po sobě a hrubý příjem by musel být vždy nad 10 tisíc za měsíc. Jen z takové „brigády“ se odvádí sociální a zdravotní pojištění, případně daň FÚ. Taková brigáda se započítává i do odpracovaných let.
PÚ zajímá hlavně práce v HPP.
Nejprve musíte přispět, abyste mnohl dostat ;).
Po škole je přece vhodnější jít pracovat než na ÚP

Další odpovědi
briketka10

http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/od-roku-2017-vyssi-podpora-v-nezamestnanosti-a-rekvalifikaci/

ivzez

Zákoník práce nezná pojem „brigáda“. Pod tímto pojmem se většinou
skrývají dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr:

  • dohoda o pracovní činnosti

(DPČ, max. 20 hodin týdně)

  • dohoda o provedení práce

(DPP, max. 300 hodin ročně pro jednoho zaměstnavatele)

Pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je nutné získat prací nebo
SVČ alespoň 12 měsíců důchodového pojištění v posledních dvou letech.

Takže pokud se z Vašich „brigád“ bude odvádět sociální pojištění
(v případě DPP od odměny 10.001 Kč měsíčně; u DPČ od 2.500 Kč měsíčně),
budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.