Complex

Po kolika letech se vyřazuje z evidence u zubařů?

Odpovědi
da ny

1. ad Jádrohlod:
Stomatologové (praktičtí zubní lékaři) nikdy nebyli (od r. 1993 – 94, kdy byli „vyhnáni“ do soukomého sektoru) a nejsou placeni ZP „za hlavu“!!! Pouze za výkon.

2. Obvyklá doba vyřazení karty, pokud pacient nechodí na prevenci a ošetření, z evidence v kartotéce (hlavně papírové) je 5 let.
PC Vás může znát i po více letech, pokud Vás stomatolog opět vezme do péče., přijdete na OPG, chirurgický zákrok nebo Vás ošetří v rámci „pohotovosti“, jednorázově, jako již neregistrovaného pacienta.

3. Praktický zubní lékař sám rozhoduje o tom, zda pacienta „vyřadí“ a odmítne dále ošetřovat. Jedním z důvodů bývá to, že pacient nechodí pravidelně (1× ročně) na pravenrivní, ZP hrazené prohlídky........

marci1

U mého po 5 letech. 🙂

Jádrohlod

A copak tím myslíte ?? Zrušení karty? Zrušení evidence za účelem ukončení kapitační platby lékaři? Konkretizujte prosím, zase jedna otázka / neotázka.