leonessa

Pneumatiky v zimě

Nevíte, jestli už ukázonili naši zákonodárci, že v zimě v hlavním městě musí mít povinně každé auto zimní gumy, jinak se to bude pokutovat? Slyšela jsem něco o tom, že se tu v Praze měla dávat na silnice značka, že řidiči musí mít zimní gumy.

Nejlepší odpověď
mj81

Zimní gumy jsou povinné jen v úsecích opatřených příslušnou dopravní značkou a pokud je mi známo, v Praze taková značka nebyla a není ani jedna. O konkrétním umístění těchhle značek ostatně nerozhodují poslanci, to se řeší na nižších úrovních.

Další odpovědi
cukrar

celoplošně ještě nebyl zákon upraven, takže jen od značky „zimní výbava“ a jen v určitých datech.
Že by v Praze? tomu nevěřím.