ReHu

Platí nějaká omezení pro účast na smutečním rozloučení? V pondělí mám jít na pohřeb.

Dík.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pro pohřeb platí výjimka z ustanovení o zákazu hromadných akcí, omezení se bude vztahovat na kar, pokud bude ve stravovacím zařízení (omezení počtu osob u stolu atd.)

Další odpovědi
annas

Na dva týdny je po opeře, na řadě jsou svatby a pohřby

1. 10. 2020

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:0WZlte6yk­N0J:https://ar­chiv.ihned.cz/c1-66823640-na-dva-tydny-je-po-opere-na-rade-jsou-svatby-a-pohrby+&cd=3&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

"Platí plošné omezení pro všechny hromadné akce. Na vnitřních může být maximálně deset, na venkovních dvacet lidí. U jednoho stolu v restauraci může sedět jen šest lidí. Zvláštní režim čeká svatby a pohřby. Vláda schválila omezení u těchto akcí na 30 lidí.

Restrikce začne platit až od 19. října."

V kostele může být jen 10 lidí. – to jsem slyšela v ČT.

--
Počkejte na upřesnění, dnes má ministr zveřejnit další pravidla.

marci1

Prozatím (8.10.2020) platí: Od 19. října bude limit 30 osob na pohřby i svatby a to včetně personálu.
https://aspscr­.cz/_files/200000778-d94d7d94db/Usneseni-vlady-CR--08-10-2020.pdf

led

Myslím, že pokiaľ nie ste najbližšia príbuzná, bolo by lepšia nebyť priamo pri obrade, pokiaľ je vnútri a je viac najbližších pozostalých.
Úctu mŕtvemu môžte prejaviť aj svojou nepriamou účasťou, tak že budete opodiaľ. nie v skupine najbližších. Je to na vašom rozhodnutí, aj pokiaľ počet zúčastnených neprevyšuje počet povolených v zmysle vládneho „covidového“ nariadenia…
Myslite nielen na seba, ale aj na priamych najbližších pozostalých a nie na „reči iných“ (tie nikoho neuchránia pred nákazou).