dust8

Plánujete si nějak dopředu, co si pořídíte za další výplatu/důchod?

Nejlepší odpověď
paul1

Ne, protože...

Ono z důchodu se dá těžko něco plánovat, co si pořídím z dalšího. Většinou to jsou běžné potřebné nákupy. A když se časem nasbírá něco mimo nutné rezervy, tak přemýšlíme co s tím a většinou si koupíme nějakou užitečnou věc, nebo nahradíme něco, co už nám „odešlo“

Další odpovědi
Gonfaloniér

Ano, protože...

Plánuji si dopředu, jak s financemi naložím a hl. jak je uspořím.
Řídím se tím, že si nešetřím to, co mi zbylo po utrácení, ale utrácím to, co mi zbyde po ušetření. Jak říká Buffet.
Výdaje za zbytečné náklady se snažím, co nejvíc eliminovat. A snažím se neutrácet. Jen nutnosti – životní potřeby.
(A nešetřím si proto, abych to pak utratil, jak to dělá většina… za dovolené, pobyty, drahé dárky/spotřebiče, spontáně za jednorázové zážitky/věci,…).

Hufnágl

Jiná odpověď

Já bych to napsal asi takhle: Z každého měsíce, kdy dostávám SD, si odložím pár tisíc a když se mi nashromáždí vyšší částka během roku, koupím si s manželkou lázeňský pobyt, vyměním nějaké úspornější spotřebiče, něco rozdám na dárky pro své nejbližší, koupím si prase v půlkách a zbytek do penzijního fondu, kde dostávám státní příspěvek.
Takže k otázce: Ano, plánuji.

nyjono

Ano, protože...

Jestli to platí i pro fakturaci, tak ano. Vím co z příjmu z nich pořídím.
S tím souvisí i plánování.
Když vím, co chci, vím kolik Kč budu potřebovat a co pro to je potřeba udělat.

marci1

Ne, protože...

Jestli senioři dostanou „rouškovné“, tak jistě v době před vánocemi a koncem roku nebudou mít problém, co s penězi. 🙂

Drap

Ne, protože...

Pavlisk109

Ano, protože...

CTTON

Ano, protože...

Plánuji i na 700 000 let dopředu.

zjentek

Ne, protože...

…je to projev konzumu a to/ten mi vadí. Nežijeme proto, abychom si za úplatu a bez námahy pořizovali věci.
Na druhou stranu, neco si čas od času koupit musíme. Já si třeba neumím zkonstruovat vlastní widle, tak musím jen neochotně přisrat na kupku B. Gatese. Dělám to tak, aby z mého počinu měl lidový prospěch, čili ten nejmenší.

PS: Gretu nemusím, ta nezačala SAMA U SEBE.

Lgee

Ano, protože...

Gonfaloniér

Kapitál… na další peníze, investice, výhodné koupě. Aby se mi to oplatilo.
Až pak ty zážitky, luxus, hmotný majetek a spotřební věci, atpod. Popř. pro jistotu, pojistka (peníze navíc se vždy hodí).
Lidi šetří buď pro šetření. Tzn. škudlí a peněz si neužívají, jen žijí bídně (extrémně skromně) a malým spořením se snaží mít dost peněz. Ale nedělají nic víc než to spoření, příjmy pořád stejné, nic neinvestují, s penězi neumí…
Anebo si šetří na dovolenou, luxusní pobyty, dárky (pro sebe, pro blízké). To je sice hezké, ale celý rok si šetří a pak to utratí za něco, co jim toho přinese jen velmi málo a pak jsou zase na mizině a můžou začít šetřit od nuly.

Gonfaloniér

@Hugnágl ↑

Hufnágl

Gonfaloniér
A na co šetříš, na rakev, pohřeb, hrobku?