COVERENDER

Placení pokut

Je pravda ze podle jistého zákona není překročení rychlosti do 80km/h v obci a do 140km/h mimo obec přestupek a pokutovat se da az za přestupek tudíž by se za překročení rychlosti do této hranice vubec neměly dávat pokuty? Je to tak nebo ne?

Odpovědi
Standa1

Nevím jaký „jistý“ zákon máte na mysli a i kdyby to snad byla pravda, tak já bych argumentoval existencí zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, kde jsou např. tato ustanovení:

§ 22
Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích

  1. při řízení vozidla

3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více…

(10) V blokovém řízení
3. se uloží pokuta 2 500 Kč za přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodu 3

Takže vámi uváděná překročení rychlostí jsou evidentními PŘESTUPKY, za které se ukládají pokuty.