Kric.ouwner

Placení pokut.

Zdravím , chtěl bych se zeptat dostal jsem několik pokut za botičku a jednou mě chytly když jsem jel bez přední značky a bez světel a všechno šlo na správní řízení ale když nebydlím na tr. bydlišti tak kam to pošlou a co mi za to hrozí a je možné se ještě odvolat na osobu blízkou . ?
Doplňuji:
No jde o to že jsem to tam vážně neparkoval já tak proto osobu blízkou , a bez značek jsem jel proto že jsem jel ze servisu od známého který mi dělal noví nárazník a měl jsem to nejdřív natřít a pak dát značku.Prostě blbá shoda náhod.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Na poště si může zřídit dosílku když nebydlíte na trvalém bydlišti.

http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/zmena-mista-dodani-dosilka-pro-vsechny-dosle-zasilky-id29953/

Pokud bydlíte na koleji, firemní ubytovně, firemním bytě nebo u přítelkyně a byt není její tak si tam těžko trvalé bydliště přehlásíte.

Další odpovědi
anonym

Pokud někoho chytli, není se nač vymlouvat, oznámení se zásadně zasílá na adresu uvedenou v dokladech (tedy trv. bydliště).
A pozor, po uplynutí úložné lhůty se považuje za doručené se všemi právními důsledky (pokuta za nedostavení se, penále z prodlení atd., atd.).
Ve správním řízení bývá obvykle běžný přestupek řešen pokutou a samozřejmě bodovým postihem.
P.S. Jinak, přitakávám -iv-, pozdě bycha honit, s takovýmito hříchy bych na stránky vůbec nelezl, hanba by mne fackovala!
K doplnění – ve většině zemí EU zodpovídá vlastník vozidla a ten si to musí vyřídit s tím, komu to zapůjčil. Nás to také čeká, protože osoba blízká je převážně zneužívaný a překonaný relikt minulosti. Parlament už to má v připomínkovém řízení delší dobu.

chudst

Poslou to tam, kde mate trvale bydliste uvedeno. Je jedno, ze tam nebydlite, to oni nevi – mate si trvale bydliste prehlasit.

Co vam za to hrozi – nejsem znalec zakona, nevim, jestli jen strhnuti bodu, nebo i cvakani, v nejhorsim pripade odebrani ridicaku.
edit.: a vida, takze bodove/postihove ohodnoceni zde: http://www.policie-cr.cz/bodove-hodnoceni.php

Nevim, proc se chcete odvolavat na blizkou osobu. Tak je mozne oduvodnit, ze jste jednou stal na zakazu zastaveni – vezl jste ji do nemocnice, apod. Ale urcite ne, ze jste to delal opakovane, nebo ze jste jel bez predni znacky a bez svetel. Pokud na to mate hodne dobre vysvetleni, muzete to zkusit po predlozeni prislusnych dokumentu (vypisu z nemocnice, apod.)

anonym

Bez komentare … ( take jsem mohla drzet hu … , vlastne prsty … a nic nepsat ) , ale jsem na tohle alergicka , tak jsem holt napsat musela. .iv-
Doplňuji:
Po vasem doplneni doplnuji : Dobre , dobre. I spatna zkusenost je k necemu dobra. A priste uz bez pokut. 🙂 -iv-