Maggie.b

Píše se v Nj barva ve větě s velkým počátečním písmenem? Např.: Meine Lieblingsfarbe ist V/violet.

Violet – vínová

Nejlepší odpověď
Syd

Já bych dala přednost velkýmu, jako TA fialová.
Asi záleží, jestli chceš říct „jak“ vypadá tvoje oblíbená barva, tedy že je fialová, nebo „co“ je tvoje oblíbená barva, a sice že fialová, potom bych to použila jako podstatný jméno, i když bez členu.
http://slovnik­.seznam.cz/de-cz/word/?id=kdLU­GEp_aNY=&q=Vi­olett

Další odpovědi
hanulka11

já tedy ji napíši malým písmenem

anonym

Napiste :
Violet ist meine Lieblingsfarbe . 🙂

  • iv-