Neonka

Píše se např. Ex libris Jana Nováka nebo Ex libris Jan Novák ?

Nejlepší odpověď
annas

Dommívám se, že vzhledem k překladu spojení exlibris nebo Ex libris – z knih + jméno vlastníka – napsala bych Jana Nováka.

Další odpovědi
hanulka11

Ex libris v latině znamená doslova z knih, ve smyslu Tato kniha je z knih pana XY.

„Oznámení“ původně tištěné při tisku knihy, nejčastěji na tzv. přídeští (část předsádky nalepená na vnitřní straně desek), které označuje vlastnický vztah určité osoby k danému výtisku knihy. Zpravidla obsahuje jméno vlastníka, bývá i v podobě erbu, znaku, motta či sloganu

Takže bych napsala Jana Nováka

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ex_li­bris

Děda Louda

Samozřejmě je na místě 2. pád jména majitele.