Green

Piano VS. Digitální klavír..... ?????

Je velký rozdíl mezi Pianem a digitálním klavírem ???
Jaké jsou pro a proti ??
A mohli byste mi nějaký digitální klavír DOPORUČIT ???

Odpovědi
anonym

Jeli místo rozhodně Piano , a když už klavír tak klavír ne elektrický , de jen o to jaký chcete zvuk , ale doporučuji piáno , vydrží staletí a jeho zvuk je podstatně lepší , a hlavně jeho cena ( tak i klavíru ne ale elektrického ) nespadne tak dolu a čím déle ho máte tím může i vyrůst né jako u auta kdy po koupi nového auta za 1 million po vyjetí ze showroomu klesne o 30 procent …

cochee

Rozdíl mezi pianem a elektronickým nástrojem je samozřejmě ve způsobu vzniku zvuku a dále ve skladnosti, piano do skříně neuložíme 🙂 Další rozdíl je v klaviatuře, levnější elektronástroje málokdy mívají více jak sedmioktávový rozsah (88 kláves) jako piana. Pokud chceme jakž takž hrát na elektronický nástroj, aby co nejvíce napodoboval způsob, jakým se hraje na piano, je nutné zvolit takový, který umí alespoň úhozovou dynamiku (jemný stisk klávesy = tišší tón, silnější stisk = hlasitější tón). A pak už je to jen o ceně, čím dražší, tím dokonalejší. Pokud jde o doporučení – teď nemluvím o tzv. „samohrajkách“ ani o syntezátorech, ale skutečně digitálních klavírech (ty už se do skříně také nevejdou ;) ) – velmi povedené nástroje jsou Clavinova od Yamahy, http://digitalni-piana.eod.cz/ – ale podívejte se i na ostatní výrobce. Samozřejmě naslepo bez vyzkoušení bych nekupoval nic.