Máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním buganvílií? Přezimování, přihnojování, stanoviště, zálivka atd. Nepotřebuji odkazy na literaturu, nýbrž mě zajímají Vaše praktické zkušenosti. Díky za spolupráci
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas před 5861 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Na jiném serveru byl podobný dotaz. Okopírovala jsem Vám odpověď:
Po odkvětu je třeba rostlinu (Bougainvillea) umístit na chladné, ale
světlé místo. Ideální je v tu dobu teplota 8 – 10°C. Je-li chladněji,
shodí všechny listy, ale na jaře jí narostou nové. V těchto měsících
se zalévá jen opatrně, zemina může občas i vyschnout. V zimním období
(září až únor) se vůbec nehnojí. V polovině února se rostlina
přesazuje a případně i sestřihne. Nepoužívejte příliš velké
květináče, nemají-li kořeny dostatek místa, rostlina má bujnější
květy. Důležitá je drenáž zeminy (kompost+rašelina 2 : 1), přimíchejte
do ní třeba štěrk. Když se objeví první květy (duben) postavte rostlinu
na původní světlé a slunné místo. V létě
může rostlina být i na balkoně či prostě venku, ale teplota zde nesmí
ani v noci klesnout pod 15°C. V tuto dobu bohatě zalévat, bal musí být
stále vlhký
. Hnojit kombinovaným hnojivem jednou týdně a často rosit. Tato rostlina se
v zimní zahradě
může dožít dvaceti i více let, v obytném pokoji obvykle po čtyřech
pěti letech přestává kvést…
Doplňuji:
Ještě další zkušenost.
Ráda se připojím k vaší diskuzi o bougainvillii. Před 5 lety jsem si ji
přivezla ze zahradnictví v Rakousku. Tady v té době ještě nebyla
v prodeji. Až letos ji vidím v Třeboni v každém i malém
květinářství a také v ČB, v OBI, ale pouze v růžovém odstínu.
Osobně kytku pokládám za nevyzpytatelnou, a ne právě snadno pěstovanou
(50/50). Loni v létě jsem ji dala na balkon, listy se na slunci spálily,
opadaly a přes zimu mi zašla celá (měla již 2 m). Škoda! Letos začínám
nanovo s 2 malými. Mají rády sice sluníčko. Jedině proto „kvetou“,
ale přímo na slunce bych je už nedala. Jak jistě víte, růžové lístky
nejsou květy, ale pouze okrasné listy a pouze ten béžový střed je vlastní
minikvět. Nerosím ji, ale dbám, aby měla pořád vlhký substrát, občas
přidám tekuté hnojivo. S množením mám také dost zkušeností, ale 100 %
výsledek není zaručen nikdy. Osobně doporučuji: řízkovat na jaře cca
v březnu – dubnu, rozhodně použít stimulátor (tekutý je lepší než
prášek – bez něho si množení nedovedu představit). S množením ve
vodě nemám zkušenosti. Poté zasadit do země v truhlíku a lehce přikrýt
průhlednou fólií, ale aby řízky mohly dýchat – jinak chytí plíseň!
Dát na okenní parapet, pod kterým pořádně hřeje topení. K množení
potřebuje tato kráska hodně spodního tepla (kolem 25° C), ale nenechat
uschnout…
Upravil/a: annas
| 0 Nominace Nahlásit |
Mám,ale asi vám budou k ničemu.Buganvilii jsem dostala svatebním darem.Nastudovala literaturu a starala se o ní s láskou.Moje sestra už ji má léta,tak jsem věřila i jejím radám.Pečuje se o ni podobně jako o Fuchsii.Na podzim,když odkvete se dá do chladna,ale potřebuje trochu světla.Zalijte ji občas,aby úplně nevyschla.Na jaře se sastříhne a začne zalívat a ona obrazí.Když se zbarví a přes celé léto nesmí vyschnout!!!!!Hnojila jsem jí Univerzálním hnojivem od Kristalonu.Byla krásná 3 roky.Loni,když jsem byla v porodnici jí manžel spolu s ostatními kytkami nezalil a od té doby jen chřadla.Zazimovala jsem ji,ale dodnes neobrazila.Ale je to úžasná květina,nebo spíš polokeř.
| 0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| Drap | 1506 | |
| annas | 1221 | |
| quentos | 987 | |
| led | 680 | |
| marci1 | 649 | |
| Kepler | 614 | |
| mosoj | 607 | |
| hanulka11 | 556 | |
| gecco | 433 | |
| iceT | 431 |
| Hobby |
| Hry |
| Online hry |
| Hádanky a hlavolamy |
| Ostatní volný čas a hobby |