Pes snědl kostičku deoxidizéru, co dělat?

Ahojki, potřebuju nutně poradit. Kolem 3. hodiny odpoledne mi nejspíš (není to 100%) pes snědl takovou tu malou kostičku deoxidizéru, co se dává do psích pamlsků. Bylo to omylem, když jsem chvilku nebyla doma. Ve spěchu jsem nechala sáček s pamlskama na stole a odešla. Zjistila jsem to, jak jsem přišla. Pes ležel na posteli a měl ten sáček od pamlsků na kousky, byly tam i malinké papírky z toho deoxidizeru, ale samotná kostička nikde. Nevěděla jsem, co mám dělat, jestli jet na veterinu, nebo vyvolat zvracení. Snažila jsem se, ale nešlo to. Pes vypadal v pořádku, tak jsem čekala, jestli něco nebude, a nebylo. Pořád vypadá úplně v pořádku. Co byste mi poradili, mám to nějak řešit? Podle mě by mu už dávno bylo špatně, kdyby se mělo něco stát. Nrbo si to myslím špatně? Prosím o radu.

... Nakonec je všechno v pořádku, veterinářka říkala, že to není nebezpečné, děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zde máš odpověď z prehistorické doby, kdy se ještě rozumně odpovídalo.
https://www.odpovedi.cz/…

Nic se neboj, většinou se jedná o kysličník železnatý, který oxiduje na železitý a tím odstraňuje kyslík z potravy. Železo ještě nikoho nezabilo, pokud na něj nespadlo.

Další odpovědi:

Zlatý

... uvažuj logicky: jestliže by to mělo pesanovi nějak uškodit, určitě by bylo na obale nějaký varování, jelikož to, že se do voňavýho pytlíku pustí a sežere co půjde, se u nich dá předpokládat (a věř mi, jsou schopní všeho, aby toho dosáhli), takže by se někdo v budoucnu s nima mohl i soudit (po vzoru usa) ...

Stříbrný

A nešlo se rovnou poradit s veterinářem po telefonu? To řešíš až teď???

Bronzový

Souhlas s Edisonem.
Mám psy i kočky a pokud se něco stane, telefonuju na veterinu a zjistím, jestli je otřeba návštěva nebo ne.
Ptát se na laické názory je nezodpovědné.

Bronzový

Stejnou otázku jsi pokládala v jiné skupině na FB před pár dny. Výcvik, výchova a krmení psů. Dostalo se ti tam mnoha odpovědí a také odkazů na veterinu. Proč se ptáš znovu tady?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 971
Zlatý annas 741
Zlatý beer 515
Zlatý Kepler 491
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 435
Zlatý www 358
Zlatý marci1 343
Zlatý gecco 235
Zlatý Lamalam 207

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.