bezcitná

Pes snědl kostičku deoxidizéru, co dělat?

Ahojki, potřebuju nutně poradit. Kolem 3. hodiny odpoledne mi nejspíš (není to 100%) pes snědl takovou tu malou kostičku deoxidizéru, co se dává do psích pamlsků. Bylo to omylem, když jsem chvilku nebyla doma. Ve spěchu jsem nechala sáček s pamlskama na stole a odešla. Zjistila jsem to, jak jsem přišla. Pes ležel na posteli a měl ten sáček od pamlsků na kousky, byly tam i malinké papírky z toho deoxidizeru, ale samotná kostička nikde. Nevěděla jsem, co mám dělat, jestli jet na veterinu, nebo vyvolat zvracení. Snažila jsem se, ale nešlo to. Pes vypadal v pořádku, tak jsem čekala, jestli něco nebude, a nebylo. Pořád vypadá úplně v pořádku. Co byste mi poradili, mám to nějak řešit? Podle mě by mu už dávno bylo špatně, kdyby se mělo něco stát. Nrbo si to myslím špatně? Prosím o radu.

… Nakonec je všechno v pořádku, veterinářka říkala, že to není nebezpečné, děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zde máš odpověď z prehistorické doby, kdy se ještě rozumně odpovídalo.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-a-na-co-deoxidizer

Nic se neboj, většinou se jedná o kysličník železnatý, který oxiduje na železitý a tím odstraňuje kyslík z potravy. Železo ještě nikoho nezabilo, pokud na něj nespadlo.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… uvažuj logicky: jestliže by to mělo pesanovi nějak uškodit, určitě by bylo na obale nějaký varování, jelikož to, že se do voňavýho pytlíku pustí a sežere co půjde, se u nich dá předpokládat (a věř mi, jsou schopní všeho, aby toho dosáhli), takže by se někdo v budoucnu s nima mohl i soudit (po vzoru usa) …

Edison

A nešlo se rovnou poradit s veterinářem po telefonu? To řešíš až teď???

nyjono

Souhlas s Edisonem.
Mám psy i kočky a pokud se něco stane, telefonuju na veterinu a zjistím, jestli je otřeba návštěva nebo ne.
Ptát se na laické názory je nezodpovědné.

ahold

Stejnou otázku jsi pokládala v jiné skupině na FB před pár dny. Výcvik, výchova a krmení psů. Dostalo se ti tam mnoha odpovědí a také odkazů na veterinu. Proč se ptáš znovu tady?