Kalpy

Patří do této věty před a čárka?

Dobrý den, teď si nejsem úplně jistý, a tak se zeptám: „Přivedl mě sem kamarád, a tímto mu chci poděkovat.“ Já osobně bych tam čárku dal… Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Tvar „tímto“ je hovorový.

Přivedl mě sem kamarád a tímto způsobem (a takto) mu (současně) chci poděkovat.

Přeivedl mě sem kamarád, a proto ( tedy, tudíž, v důsledku toho) mu chci poděkovat.

Záleží na tom, co chcete sdělit – zde tedy nemůžete udělat chybu pravopisnou, jen myšlenkovou. Důsledek, nebo současnost?