Matiselis

Patří do této věty čárka?

Dobrý den,

opět se na vás musím obrátit. Jde o tuto větu: Přehnané, eventuálně až bezohledné (čárka?) oddávání se potěšení a zábavě. (Je to jedna položka ve výčtu symtomů hypománie.)

Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
annas

Nepatří. Oddávání přehnané, až bezohledné oddávání se. – stupňování. několikanásobný větný člen Pokud bych udělala čárku, tak by šlo jen o přehnané oddávání se. Oba přívlastky se vztahují k podst. jméno oddávání se.

Další odpovědi
seraphico

Nepatří tam čárka.

Dochy

Podle UJC být může a nemusí.
https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=157
Podle mně v tomto případě by spíše být měla (nechci se přít. Je to můj názor o kterém dál můžeme diskutovat). Podle mně „eventuálně až bezohledné“ – doplňuje a stupňuje to „přehnané“.

elkon

Podle mě ano.

Rokio

Bez čárky na daném místě.

Kelt

Tam čárka nepatří. Je to přívlastek shodný ke slovu oddávání se.