Zuzka78

Pasy do Chorvatska

Potřebovala bych poradit, chystáme se po dlouhé době do zahraničí.Jsou nutné do Chorvatska pasy, nebo stačí nové občanky? Dík za odpověď.
Doplňuji:
Nové občanky máme a v cestovní kanceláři mě říkali, že nebudu potřebovat pasy.Ale nevím, jestli nebudou vyžadovat pasy v hotelu.Pro dítě raději nechám pas udělat.Prosím Vás, kdo máte zkušenosti s cestou do Chorvatska na nové OP, napište.Díky.

Nejlepší odpověď
standa

Chorvatsko není členem schengenského prostoru ani EU, takže z tohoto pohledu je nutný PAS.

Ale na základě jednostranného opatření však Chorvatsko již několik let akceptuje české OP pro vstup na své území.

Problém je v tom, že se musí jednat o občanské průkazy se strojově čitelnými údaji…

… a já bych si nebyl jist, zda Chorvati budou moji „nejnovější“ občanku chápat v tomto smyslu, takže raději PAS 🙂

Další odpovědi
panenka

stačí nové občanky,děti musí mít sé pasy nebo je musíte mít napsané v občance

Nuk nuk

Z poměrně nedávné zkušenosti (byli jsme v Chorvatsku v létě) radím jedině pasy. Chorvatsko není členem EU a celníci, alespoň ti, které jsme potkali my přijímali pouze pasy.

Q

OP pro pobyt stačí, jen pokud tam pojedete autem, tak řidič bude muset mít i pas, jenžto dopravní policie občanky neuznává.

kusovka

Určitě nespoléhejte na OP, je možné že budou stačit, ale… někdy mívají Chorvati špatnou náladu a chtějí pasy. Někdy nechtějí nic.
Ale jak už psali níže nejsou v EU ani v Schengenu.

Mara96

když mate děti napsane v občance tak by občanky by měli stačit ale my si radši berem pasy.