Nikol91

Poradíte, zda zaměstnavatel postupoval správně?

Paragraf 52, pismeno C. Vcera me zamestnavatel vyhodil s timto patagrafem

Vcera jsem dostala vypoved s timto paragrafem,a jeste za to mi napsal, ze jsem pripisovala ukolovou mzdu lidem a obohacovala jsem se na ukor firmy. Coz neni zadna pravda. Pod natlakem a stresem sem vypoved podepsala. Je tahle kombinace paragrafu a slov zatim spravne???
Dekuji za odpovedi

Podepsala sem vypoved s timto paragrafem,a zatim slovy napsano ze sem se obohacovala,nejsem si toho vedoma,akorad krive obvine i,aby se me a moji mamy zbavili.

Odpovědi
autacek

Nejprve je třeba se podívat, co se pod zmíněným písmenem c) skrývá za důvody a najdete tam nadbytečnost. Tedy pokud byly splněny podmínky pro tento bod, jste ve výpovědní lhůtě, včetně dalšího odstupného.

Co jiného jste podepsala, krom převzetí výpovědi, tady ale nikdo z nás netuší, stejně jako jestli poznámka zaměstnavatele o vašem pochybení byla relevantní.

Dochy

Neměla bys podepisovat nic s čím nesouhlasíš. Můžeš podepsat převzetí dokumentu. 52-c není okamžité zrušení prac. poměru, ale běžná výpověď (viz. http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#cast2 )
Doporučuji konzultaci s právníkem, aby zaměstnavatel pak nějak ještě nechtěl řešit to obohacování apod…

ivzez

Nikol,
výpověď podepisuje ten, kdo ji dává (zde zaměstnavatel).
Příjemce (Vy) jste pouze potvrdila převzetí výpovědi, Váš
podpis nevyjadřuje Vaši vůli ani souhlas.

Výše uvedené platí za předpokladu, že šlo opravdu o výpověď,
že jste ze stejného důvodu neuzavřela dohodu.

_____

Poznámku o obohacování zaměstnavatel připsal
na oby výtisky nebo jenom na Váš?

______

Obecně lze říci, že postup zaměstnavatele správný není (důvod výpovědi
je nutné uvést tak, aby bylo zřejmé, z jakého důvodu výpověď dává, a tak,
aby jej nebylo možné zaměnit s jiným.

Napadá mne, jestli to není překlep, zaměstnavatel mohl výpověď
chtít dát podle § 52 písm. g) → ta má nejlbílže k tzv. „paragrafu“.
_______

Abychom se pohnuli dál, bylo by dobré výpověď naskenovat,
v obrázku znečitelnit identifikační údaje (své i zaměstnavatele)
a uložit ve formátu JPG.

Potom sem obrázek vložte v nové (sem to už nepůjde) otázce → dejte si
ale pozor na formulaci, aby otázku někdo nenahlásil kvůli opakování.

Kelt

Pokud nemáš svědky jednání se zaměstnavatelem a je tam tvůj podpis, tak snad ti dobrý právník pomůže. Jinak asi nikdo.

Dochy

Alternativa k podání nové otázky s obrázkem: Obrázek někde uložit (např. CTRLV.CZ ) a do diskuse napsat odkaz.

ivzez

Jj, další možnost. (–: