Kryšpín

Pansexualita je orientace od narození, nebo se vypěstuje během života?

Nechá se poznat dáma při seznámení zda nemá orientaci na uvedené schopnosti?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se dočtete níž,"Pansexualita není žádná sexuální orientace, není to nic odborného,“ sdělil LUI sexuolog Petr Weiss. Nesmí se zaměřovat sexuální orientace a sexuální chování.

"Heterosexuálové, homosexuálové, bisexuálové, transsexuálové, intersexuálové, asexuálové… Zdá se vám, že touto terminologií lidstvo pokrylo variabilitu vrozené sexuality zcela vyčerpávajícím způsobem?

Ale kdeže! Již na sklonku loňského roku (2013) prolétla českými médii zpráva, že Oxfordský výkladový slovník nově uvádí i kategorii „pansexuál“, tedy synonymum pro člověka, jemuž při výběru sexuálního partnera nezáleží na pohlaví či chování jedince.

Zatímco sami pansexuálové neskrývají nadšení nad novým přírůstkem
„Pansexualita není žádná sexuální orientace, není to nic odborného,“ sdělil LUI sexuolog Petr Weiss. Z odpovědi na otázku, zda by tak řečenou pansexualitu tedy klasifikoval jako odnož bisexuální orientace, překvapivě vyplynulo, že renomovaný český sexuolog neuznává ani existenci bisexuality. „Dle mého názoru bisexuální orientace buď neexistuje, nebo je extrémně vzácná. V sexuologii pracuji 31 let a zatím jsem se s pravým bisexuálem nesetkal. Všichni mí pacienti, kteří ke mně přišli s takzvanou problematikou bisexuality, byli egodystonní. Jinými slovy šlo o gaye a lesby, kteří nepřijímají svoji orientaci a bojují s ní.

Samozřejmě existuje spousta lidí, kteří mají bisexuální chování, ale orientaci si nelze plést s chováním. To jsou někdy dvě naprosto rozdílné věci,“ vysvětluje Petr Weiss."

Podrobnosti v oodkazu

https://www.lu­i.cz/co-se-deje/item/6078-pansexualita-ultimatni-sexualni-orientace-a-identita-vitejte-ve-svete-kde-se-predpojatost-nenosi-a-laska-nezna-hranic

Jak to partner či partnerka pozná? Nevím, ale zřejmě se doví, že jeho protějšek/ její protějšek se zamilují do kohokoliv. Takže určitě mají problémy s navazováním známostí.

Další odpovědi
ivzez

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pansexuali­ta

Ametyst

Pansexualita není nic, co jsme do včerejška znali, že ne? Vidím, že jsi progresivní. 🙂