jirka F

Pamatujete si někdo Vánoce kdy výjimečně napadl sníh nebo sněžilo?

Tak třeba já když jsem byl menší tak 2005/2006.

Nejlepší odpověď
elkon

Jistě, za svůj dlouhý život mnohokrát. Zvlášť v mém dětství, bývalo hodně sněhu a zamrzlé řeky, někdy i od konce listopadu až do konce února. Občas i v březnu.

Další odpovědi
Drap

Z dětství si nepamatuji jiné, než zasněžené Vánoce. Na Mikuláše jsme každoročně bruslili a většinou i lyžovali.

paul1

Bejvávalo. Teď jen, když chceme vidět sníh, tak koukáme na fotky. U nás ho bývalo hodně, někdy i závěje. Stavěli jsme huhuláka atd.;-)

Filip84

Jistěže pamatuju, a ne jednou.

Ono je to, taky, třeba i tím, kde bydlíš: ono ve Žluticích, okres Karlovy Vary, bude obecně dnů se sněhovou pokrývkou méně, než třeba v Roßbachu, okres Cheb. Protože Žlutice jsou nejteplejší obec, a protože Roßbach je už v Erzgebirge, prostě v horách a je tam obecně chlad. Ve městě, jako je Brno, nebo obec Hlavní město Praha, by třeba i ten sníh i byl, ale je udržení brání teplotní aglomerační most.

Rokio

Ano, když jsem byl dítě a ještě jsem nevstoupil do puberty.

aliendrone

Jasně že ano, jsem již poněkud déle mladý a tehdy dokonce i v Práglu býval sníh v zimě běžná věc. Pamatuji i Silvestra, kdy jsme večer chodili venku v košilích a ráno se nedaly nastartovat auta, páč teplota během několika hodin klesla o nějakých 30°C, to bylo cca kolem roku 1980. Pamatuji i tu „nedávnou“ zimu, kdy přes noc napadlo v Práglu 20cm sněhu (někdy počátkem tisíciletí) a už TEHDY spousta řidičů z toho byla úplně hin, o totálním kolapsu pražské dopravy nemluvě. Haranti ovšem měli jásačku. 🙂

led

Keby len vianoce, ale aj Silvester bývali biele. Niekedy bolo snehu toľko, že sa obmedzila činnosť podnikov a škôl, kým sa podarilo spojazdniť aspoň hlavné trasy. Prirodzene ako náhradnú dopravu mnohí použili lyže a snežnice.

Rocker

Ano,pamatuji si třeba na Štědrý den léta Páně 1726,to vám byly závěje!

Dochy

U nás většinou sníh býval.
Jižní Čechy, cca 450mnm.

aliendrone

led>>> Ó bezprecedentně smyslná pekelná Excelence, Vy jste ale jistě mezi lyžařky nepatřila (disponujíc létajícím pometlem WS 3000 [mod. 2.0]). Mám pravdu? 😄;-)

led

aliendrone, ha ha ha, ja som bola moderná, ten zastaralý model, ktorý tu reklamujete, pri teplote pod –10°C bol predstaviteľ „zmrznutej nepojazdnosti“. Práve vtedy pomohly „samohybné dosky znamenajúce svet“, vy tomu hovoríte lyže. Ale dones som nepochopila, v čom bol problém, že nedokázali vyliezť na Snežku. Aj som im núkala „praděda, myslivca, rumcajsa“ ako pohonnú zmes, ale ony chceli len Bošácku slivovicu.

aliendrone

led>>> Ó nejjasnější paprsku ranního Slunce, už je mi to jasné. NJN, babuchen – palivo bylo vpořádku, ale bůhví kam ho nalejvala. To se pak nesmí divit, že to NEŠLO. 😉 😄

aliendrone

paul1>>> Hele bejku, ten termín „huhulák“ – odkud to je? Já jsem si doteĎ myslel, že jde o jeden z „interních rodinných termínů“ (které byly vymyšleny a používají se jen mezi mnou a sourosemetrikami, jako např. „surud“ > celkově „exotický“ a mírně až středně přibržděný jedinec nebo „kychta“ > stav vlhkého vedra, kdy dlouhodobý děsný pařák dost krátce přeruší intenzivní bouřka a následně vyleze o5 Slunce, přičemž díky vedru a mohutně se odpařující vodě z rozpálených silnic/chodníků je FAKT NESNESITELNĚ vlhko, spíše doslova SLIZKO).

A vida, on je huhulák asi odněkud převzatý. 🙂

Dochy

Tak budem stavět huhulála je už tady:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SL3NRDRjsZs
(trochu jiný tvar, přesto nápadně podobný) Tak ono těch „domáckých“ tvarů bude jen pár a budou vznikat a zanikat tak nějak průběžně. Však my Češi se přeci domluvíme 😉

aliendrone

Dochy>>> THX! 🙂