Sarrow

Ovlivňuje temperament výši emocionální inteligence?

Nejlepší odpověď
annas

Každého z nás je možné popsat podle temperamentu,. jehož hlavními znaky jsou extroverze, emociální stabilita, svědomitost, přívětivost a intelekt a znaky opačné introvert, labilita atd.

Emoční inteligence se měří podle temperamentu, motivace, schopnosti se adaptovat, ovládat své city např. v zátěžové situaci, dále podle schopností a stability.

Z typu temperamentu se dá vyvodit, zda bude jedinec empatický, zda umí pojmenovat své pocity, zda posuzuje sebe stejně jako druhé, umí-li se ovládat atd. Emoce by nám měly pomoct respektovat své okolí a za ty své nést zodpovědnost.

Podle testů EI
----.
Empatický pro mě není ten, kdo používá vulgarismy, mluví dvojsmyslně, napadne vás, aniž zná příčinu …

Můžete tipovat, který „temperament“ a jeho vlastnosti nejvíce ublíží okoli, tedy postrádají často emoční inteligenci.

https://www.mi­moskolu.cz/emoc­ni-inteligence-socialni-dovednosti-ktere-vas-nenauci-ve-skole/

Další odpovědi
Kepler

Řekl bych že ano. Výbušnost, temperament, impulzivnost snižuje pravděpodobnost adekvátní reakce na danou událost nebo problém.

Šidlo

asi budú svedomití a prívetiví ľudia viac emočne inteligentní a na používaní emocionálnej inteligencie im bude aj viac záležať v bežnom živote

bububabu

Nemyslím si