Katru7

Otevřeme-li v uzavřené místnosti lahvičku s parfémem, místnost se za chvíli provoní. Jak to?

Otevřeme-li v uzavřené místnosti lahvičku s parfémem, místnost se za chvíli provoní. Jak to? A může se stát,že by se po čase vrátila vůně zpět do lahvičky?

Nejlepší odpověď
M.

Hádám, že to máš do školy? Co?
Vzduch – a všechny látky – mají v sobě částice. Ty částice se neustále pohybují, v plynech téměř naprosto volně v celé místnosti, to jste se snad učili, díky tomu se ta voňavka roznese postupně po celé místnosti. Ty částice ji roznesou, rozvíří, jak chceš.. Navíc můžeš zpozorovat, že vůně slábne.

Další odpovědi
Sůwa

Jsou i případy, kdy to v místnosti pěkně zapáchá, ale ten smrad se určitě na původní místo nevrátí 🙂

Drap

Je to způsobeno odpařovíním parfému a cirgulaci vzduchu v místnosti. Cůně se snísí a naředí se vzduchem, Takže, teoreticky by při otevřené lahvičce po určitém čase, dost dlouhé by byla stejná vůně jako v místnosti. /Nebo i opačně byl by tam stejný vzduch./

hanulka11

Protože veškeré silice vyprchají do prostor u,ale do flakonku se zpátky nemohou vrátit- jak bys to dokázala?