Michalinka

Může mít muž se svou druhou ženu syna stejného jména a příjmení, jako má jeho první syn z dřívějšího vztahu?

Byvaly pritel s nimz mam syna jsme manze nebyli.Ted ma novou partnerku se kterou se ozenil.chteji syna a aby se jmenoval stejne.Je to mozne?Kdyz je zapsany v rodnem liste prvniho ditete,stejneho jmena?Dekuji

Otec zapsany v rod.liste,ma syna.Muze se svou novou zenou mit syna stejneho jmena a prijmeni jako ma jeho prvni syn?Diky

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Původnmí dotaz
Otec zapsany v rod.liste,ma syna.Muze se svou novou zenou mit syna stejneho jmena a prijmeni jako ma jeho prvni syn?Diky

Nejlepší odpověď
marci1

§62 zákona o matrikách říká:
(1) Do matriční knihy lze zapsat jakékoliv existující jméno, a to v správné pravopisné podobě. Nelze zapsat jména zkomolená, zdrobnělá a domácká. Fyzické osobě mužského pohlaví nelze zapsat jméno ženské a naopak. Matriční úřad dále nezapíše jméno, pokud je mu známo, že toto jméno užívá žijící sourozenec, mají-li sourozenci společné rodiče. Vzniknou-li pochybnosti o existenci jména nebo jeho správné podobě, je občan povinen předložit doklad vydaný znalcem.6).
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-301

Další odpovědi
Drap

Ano, je to možné.

iceT

Ano, může. Otec bývalého přítele měl novou ženu a s ní syna, a pojmenoval ho stejně, jako prvorozeného syna.
Ovšem mě to tehdy přišlo dost ujetý, ale je to každého věc.

da ny

Domnívám se, že s několika různými partnerkami (bez ohledu na to zda ze sňatku či bez něj), může mít muž několik synů/dcer stejného jména

ivzez

Před lety jsem někde zahlédla,
že Felix Slováček má dva syny Felixe Slováčky
(každého s jinou partnerkou)…

Emefej

Ano, je to možné. Takový případ mám v příbuzenstvu.