Otázka rizik

Dobrý večer,
chci se zeptat, co byste řekli.., kde se bere pro lidi (manažery) nutnost řešit otázku rizik? Našel by se někdo, kdo mně to trochu víc objasní?
Děkuji ;)

Nejlepší odpověď
Hamon

Představ si, že máš byt (pokud ho nemáš). Taky budeš muset řešit rizika, některá akceptovat, jiná mitigovat. Např. riziko, že vyhoříš, je celkem reálné. Tak toto riziko mitiguješ uzavřením vhodného pojištění. Riziko, že ti byt zničí řádění ducha, je celkem malé, takže ho akceptuješ.
Obdobně uvažují všichni, vč. těch manažerů.

Další odpovědi
gepik

Ze zákona. Mají povinnost na pracovištích vyhodnotit rizika a přijmout vhodná opatření.

Zdroj: http://www.boz­pinfo.cz/knihov­na-bozp/citarna/te­ma_tydne/hodno­ceni_rizik120104­.html

Hamon

K tomu mitigování požádru samozřejmě můžeš přidat vhodné hasicí zařízení, protipožární dveře, EPS a spol. To všechno a mnohem víc je řízení rizik.