Otázka pro uživatele kteří neustále obtěžují s modrou lištou 🙂

Kolik myslíte že existuje otázek, na které se tu ještě nikdy nikdo neptal? Nebo jinak, Kolik myslíte, že by zde denně bylo dotazujících, kdyby se naprosto každý řídil pravidlem, že se nebude ptát, pokud stejná nebo podobná otázka zde již byla v minulosti položena?
Doplňuji:
Očko, obtěžování už podle mého je, když u téměř každé druhé otázky vidím od těch samých uživatelů odpověď „najdi si to v modré listě“ nebo „tato otázka už tu padla několikrát“ plus rýpavé poznámky. No a co že tu padla několikrát? Tazatel se má právo ptát na co chce a pokud se to někomu nelíbí: nechť prosim otázku neotvírá a ignoruje jí. Jistě se tu najde spousta jiných, kteří na ní rádi odpoví.

Nejlepší odpověď
anonym

Pino76, co je podle Tebe obtěžování? Pokud se zde stále dokola v různých variacích objevují jedna a tatáž témata, není to nic, co by úroveň Odpovědí.cz jakýmkoliv způsobem a směrem povzneslo.
Naopak se z toho stává „babská tlachárna“. To považuji za obtěžování.
Obtěžování je to už z té stránky, že někdo někoho, kdo je líný si odpověď najít v modré liště, musí na tuto skutečnost upozornit.
Máš snad na mysli, že tady všichni sedíme a jenom zíráme až se objeví „nová otázka“, abychom po ní okamžitě skočili a psali stále dokola stejné myšlenky?
Takhle to ale opravdu být nemá a snad ani ostatní nedopustí, aby bylo.
Pokud se máš zapotřebí vypovídat, tak si najdi nějaký chat.
Věřím tomu, že otázek, které si skutečně zaslouží kvalitní odpovědi, je stále dost. Není třeba tady sbírat body za blbosti.
Pro zábavu máme kategorii ankety a zábava.

Další odpovědi
iceT

…když mě někdo upozorní,že něco dělám špatně,tak jsem za to ráda,protože svoje přešlapy můžu včas napravit.
Pokud přijdu někam do nového kolektivu,je na mě,abych se přizpůsobila JÁ a ne kolektiv,který má zavedená nějaká pravidla.Takže to neberu jako obtěžování,ale poučení pro příště.
Zkušenost-jako nováčka a nejmladšího člena týmu mě v jednom zaměstnání v jednom kuse jedna paní buzerovala za každou chybičku a já jsem se sakra rychle naučila chyby neopakovat.

Otázek,na které se ještě nikdo neptal je zřejmě dostatek,ale díky tomu,že se otázky opakují,protože se nepoužívá ta modrá lišta,na ně nejspíš nezbývá místo…
Doplňuji:
Pro tebe jsou odkazy na modrou lištu obtěžování,ale uvědom si,že ti,co na modrou lištu odkazují,jsou svým způsobem taky obtěžováni,když otevřou odpovědi.cz a nacházejí neustále ty samé otázky,místo aby si početli na něčem neotřelém.Krom toho,mnoho z těch,kteří odkaz na lištu hodí,sem přijde skoro každý den,a proto vědí,že ta a ta otázka tady byla,třeba na ni odpovídali a ještě si dají tu práci a odpověď okopírují.
A pak si přijde někdo a cítí se být obtěžován,neu­věřitelné....­......

WeeBear

Moje slova.
K tomu u „názorových“ otázek odpoví i jiní uživatelé, s jinými názory, než otázky v liště alá' „vložena před 598 dny“. Osobně jsem na modrou lištu odkázala asi dvakrát, když na otázku nebylo déle odpovězeno a v liště byla na totéž přesná odpověď. Jinak se přiznám, že do modré lišty nekoukám, upřímně, nemám čas procházet několik stránek odpovědí..

KdoSiOdJinud

Kolik je nezodpovězených otázek: jsou stále nové a nové díky „aktuálnosti“ (časy se mění)

Každý se nemusí podle mě řídit pravidlem „neptej se na to co už tu bylo“, stačí když před položením otázky vloží přesně onu otázku do google a projede si výsledky – pokud nenalezne během pár vteřin co hledá, může zkusit se zeptat zde. Jde o to co je výhodnější. To je můj názor.

Osobně se mi vůbec nelíbí otázky typu:

  • bylo u vás taky tak krásně?
  • proč tu jste na sebe tak zlí?

A naopak nemám rád odpovědi typu:

  • najdi si to na googlu. (když už, tak to alespoň nějak okomentuju)
  • to už tu bylo!

Atd. odpovědi.cz jsou super, ale lidi by měli odložit agresivitu co tu ventilují. :)

pizlicka

pino76,lepe bych to nenapsala.to vis,jsou tu sobci,kteri jsou tu dlouho a nas nove nechapou,ze je tu vse pro nas po prve.ale rada zodpovim otazku tu stejnou z jineho uhlu,nebo si prectu nazory novacku.

Děda Louda

Tvůj dotaz má chybně uvedené adresáty. Měli by jimi být ti, kteří ostatní obtěžují neustálým opakováním otázek, aniž by se sami obtěžovali použitím modré lišty.

briketka10

taky tak moje slova, hledala jsem a nenašla např. jak odstranit barvu na to a to, jen 3× jsem já dávala odpověď, jak se odstraní barva na kov, lepidlo a akrylátovou barvu, byly tam jen odkazy na skvrny apod.
myslím si, že ten, kdo odkazuje by se měl do té lišty podívat sám odpověď najít a pak dotyčného na lištu odkázat !!

nelíbí se mi ani, že na lištu odkazujeme nově registrované..

led

Opakované otázky, to je, ako by vám stále hádzali okrem riadnej pošty aj rôzne letáky, reklamy a podobné zbytočné tlačoviny, veď napríklad reklama na pizzeriu vo vedľajšom vchode vám stačí jeden krát a nie každý týždeň.
Nerozčulujete sa, keď otvárate poštovú schránku len kvôli vyhodeniu zbytočných tlačovín? Stratený čas pri otváraní schránky, kontrolovaní každého papiera, aby ste nevyhodili očakávanú poštu, odnášaní zbytočného papiera ku kontajneru.
Ak sa vám to nepáči pri vašej pošte, nerobte to aj tu. Skúste si najprv vyhľadať odpoveď sám, až keď nenájdete, opýtajte sa tu.

Petra09

Naprosty souhlas s Pinem napsal to moc pekne,je to presne tak jak si to myslim i ja.

anonym

Ze strachu před odmítavými reakcemi jsi se raději zbaběle zamkl?
Ptáš se znovu na totéž, co před 2 měsíci a naše odpovědi i pravidla platí stále stejně, jen tvá anrchie a pohrdání se bohužel nezměnilo.
Sám ses zavázal pravidla dodržovat, pokud ti vadí, buď napiš admini ať je změní nebo se vrať na Answers, tam není ani bodování ani hulváti, takže proto se tam nic podobného nemusí řešit.
Dobrý uživatel je v kodexu výslovně vyzván k upozorňování na přehmaty a nešvary, asi by sis to měl znovu přečíst, viz citace:
Buďte dobrými členy!
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.
viz původní jasné reakce:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-zdejsi-uzivatel-dr-axl-odpovida-pouze-poucovanim-ze-si-odpoved-ma-tazatel-najit-sam-v-archivu-misto-aby-se-ptal

anonym

„zbaběle se zamkl“? „anarchie“? Hele to myslíš vážně.. ? Já fakt vůbec nemam slov.. 🙂 Nejsi ty policajt nebo voják z povolání?

anonym

Pokud bys vnímal starší odpovědi, dávno bys věděl, že jsem project manager ze staré školy a tvými urážkami shazuješ jen sám sebe.
Asi to v reálném životě nebudeš mít jednoduché, tak machruješ aspoň tady.
Kdybych měl reagovat na tvé provokace, musel bych napsat, že působíš jako zamindrákovaný a nezaměstnatelný zkrachovanec, který se zmůže jen na štvavé plivání jedovatých slin.
Právě se blížíš k akutnímu stadiu, kdy postižení končívají intoxikací vlastními jedy.

briketka10

Dr.Axl někdy tam ta správná odpověď není a co vám říká např. Isabell, když jste ji jako první den nově zaregistrovanou odkázal na modrou lištu a ptala se co je to s.w.a.g. to nebylo moc hezké od zkušeného uživatele..
mělo by se nováčkům na začátkům pomoci, oni tu lištu nahoře prostě nevidí a ani nevědí na co ji použít..

iceT

Nováčkům by se pomáhat mělo,s tím souhlasím,ale nemyslím si,že snad nejsou všichni slepí,a je docela zajímavé,že zrovna k téhle otázce přizvukovalo a souhlasilo s ní hlavně právě nejvíc nováčků…

anonym

iceT, díky, žes správně pochopila.
ad briketka, k těm nováčkům – všichni ostatní, co jsme přišli, jsme si nejprve prošli pravidla a kodex a následně nejdříve zdrženlivě sledovali, jak to tu chodí a uvítali každý přínosný podnět, abychom se zorientovali.
Kdežto někteří noví, prostě vpadnou, s nějakými pravidly, neřku-li ohledy se vůbec nezatěžují a rovnou sázejí, co je napadne. A právě proto, že jsem už zkušený, tak jsem si opakovaně ověřil, že decentní naznačování je ignorantům prostě k smíchu. Jak vidno, kdo má hroší kůži, nepomůže ani razantní výstraha, ale přinejmenším je to dostatečně zřetelný signál právě pro nově příchozí.
Preferuji pragmatickou věcnost a nehoním popularitu jako někteří zdejší, co si licoměrně pohrávají s líbivou politikou srážející Odpovědi do marastu.
Respektuji práva všech na svůj názor, ovšem recipročně očekávám týž respekt k zásadám, které provozovatel vtělil již při založení webu a která jsou prostě závazná pro všechny bez výjimky.
Je to podobně nesmyslné jako nechtít vzít na vědomí zákony anebo i daně.
Ano, pokud chci bezbřehou svobodu, musel bych se odstěhovat na pustý ostrov.
Pro ty, co ignorují společnost, jsou logicky postihy, tresty a vězení.

briketka10

nikam se nestěhujte to by byl nesmysl..
já odcházím přijdou mi konečně měnit vytoužený bojler huráá a doufám, že mi bude fungovat PC pořád mě zlobí už týden, nemůžu sem někdy chodit to mě mrzí..
mějte se hezky a nezlobte se na mě..

anonym

Oprava – „anarchie“.

iceT

Takže jakákoli pravidla ve společnosti lidí jsou vlastně k ničemu,jsou obtěžující a proto se na ně zvysoka vybodneme…
Nebudeme přecházet přes přechod a na zelenou,ale rovnou hupsneme někomu pod kola,však na co jsou pravidla…Na porušování.
Na co jezdit po správné straně silnice,stejně je to k ničemu,budeme jezdit jak se nám zachce,hlavně ti,co mají nově řidičák budou kingové a proč se obtěžovat se zjišťováním,jak to vlastně na silnici chodí.Ti,co pravidla respektují a respektovat budou,jsou jen za sobce a pitomce…paráda.

anonym

Jak rekl sam zakladatel techto stranek, on byl primo motivovan celosvetove velmi oblibenym webem Yahoo!Answers. Tam denne lidi pokladaji tisice otazek a mnoho z nich se samozrejme neustale opakuji. Ja sam jsem velky fanda Yahoo!Answers uz roky a nikdy me nenapadlo, ze by me to mohlo nejak vadit a opravdu nikdy jsem se tam nesetkal s nekym, kdo by neustale nekoho napominal a upozornoval, ze jeho „otazka uz tu byla nekolikrat“ a ze by si ji mel vyhledat v archivu. Tohle je opravdu jen tady a ja nechapu proc. Lidi se proste obecne vzdycky ptali vesmes stale na to same a VZDY ptat budou. Oni chteji odpovedi primo pro ne a ne nekde neco vyhledavat. Kdo chce, ten to dela a kdo nechce, tak ho nikdo nebude nutit.
Jste to jen vy, kdo tu odrazuje nove uzivatele a snazite se tady zavadet nejakou prisnou vojenskou moralku. Trosku se uvolnete, odpovidejte tedy jen na otazky, ktere se vam libi, ty ostatni ignorujte a bude se vam i ostatnim lepe dychat 🙂

annas

Proč admini zřídili vyhledávací lištu? Zavedli ji až po delší době. Sami si uvědomili, že stále opakující otázky snižují přehlednost.

Navíc ve starších otázkách jsou často lepší odpovědi. Když mě zajímá názor, není lhostejné, od koho je? Stejně jsme všichni anonymové.

Navíc tato vaše otázka je již vložená poněkolikáté. Řekněme ale že tentokrát je správné ji aktualizovat.

Když někdo vloží odkaz na vyhledávací lištu, mohu si své názory rozšířit. Chci se přece dovědět co nejvíc, případně porovnat odpovědi.

Souhlasím s těmi, kteří odpověděli, že za obtěžování lze považovat i stále opakované otázky, tím i nerespektování pravidel.

kropitko

Annas je to tak, musím přiznat, že stále opakující se otázky pořád dokola mi přijdou, jak když si tu někdo dělá legraci.
Já osobně vkládám odkaz na modrou lištu proto, že se domnívám, že dotyčný je lempl, který neumí nic vyhledat a myslela jsem, že mu tím pomůžu a ne že ho tím naseru. Myslela jsem, že chce znát odpověď a je jedno kde ji kdo vezme.