žolik

otázka na poněkud ožehavé téma,jak bi jste řešilí problémy žít se zbabělím mužem

Doplňuji:
Asi jsem to špatně,Já se ptá co když si ničeho neváži.To není stížnost.

Nejlepší odpověď
dudu

Myslím, že pokud v klidu žije vedle někoho, kdo dokáže v jedné větě udělat dvě hrubky, pak má hodně odvahy.

Další odpovědi
anonym

Naskýtají se 2 řešení:
buď s ním přestat žít (pakliže se zbabělost projevila až při soužití),
anebo, je-li láska silnější, snažit se všemožně posílit v partnerovi statečnost.
P.S. Ach jó, zase 3 hrubky ve 2 řádkách, to je „výkon“.

arygnoc

v čem vám vadí jeho nedostatek odvahy (je to krásněji řečeno, ne?)?

asi jste věděla, když jste spolu začali žít, že to není Indiana Jones, proč se teď stěžujete?
Byla to vaše volba, ne?
Doplňuji:
čeho si neváží?
vás?
vaší práce?
prezidenta?
tchyně?
dobrého oběda?
peněz?
svého zdraví (nezdraví)?

Ignorace hodnot (i duševních) může být znak „vyhasnutí“ (životní síly, chutě do života, citů ve vztahu, prostě, otrávenost životem).

Skuste ho motivovat pro spestření života – nesedte doma každou neděli při knedlo-vepřo-zelo a telenovele (nevím, říkam to jako příklad), ale jděte někam, třeba do lesa, koncert, na nákupy (když ho to baví, ale to pochybuji), prostě COKOLI!
Stereotyp zabíjí.

hanulka11

žolíku, žolíku, zbabělost je špatná, ale ta čeština taky , to je síla

tom004

To je otázka spíše pro manželskou poradnu.Pochy­buji,že bych mohl odpovědně posoudit,nebo „odsoudit“,kte­roukoliv stranu,jen tak bez toho,abych slyšel názor druhé strany.Otázka ožehavá,ale tady,neřešitelná.

dědapetr

Napíši to takhle.Jsou dva kamarádi jeden je zbabělec a druhý ne.Ten co nebyl zbabělec se do všeho hrnul a dnes již nežije a ten zbabělec žije má čtyři děti a spokojené manželství.Po hrdinovy zůstala vdova a jedno dítě,vdova má co dělat aby se protloukla životem.Tak je otázka co je lepší mít doma?

roxy52

Objednala bych se pro jistotu do kurzu karate.

Elk

Tak tohle je fakt super otázka a hlavně odpovědi – dlouho jsem se tak nezasmál. Je fakt škoda, že jsem se nedozvěděl, v jakém směru je partner zbabělí…
žolíku – jen tak dál, miluju humor!

michael69

Předně si dodejte odvahu Vy a naučte se pravopis.Kdo to má luštit?!

Toruk

Otázka je: proč jste spolu. Možná máte oba nedostatky- jeden takové, druhý makové- a bylo by dobré, kdybyste se doplňovali a vzájemně podporovali při jejich překonávání.
Doplňuji:
Z 1. věty mi vypadl otazník.

standa

„Ach jó, zase 3 hrubky ve 2 řádkách..“

S: Doktore, když už kážeš o gramatice, tak bys měl hlídat i svoje chybičky, neboť správný tvar je „řádcích“ 🙂

anonym

Ano, uznávám, ale v tomto případě byl expresivní tvar užit jako ironizující paralela s písemným projevem tazatelky.
Zdá se, že ostatní to pochopili.
Ale ve smyslu připomínky se příště budu držet purismu. A děkuji za všímavost, je vidět, že i malá nápadnost dokáže vzbudit zájem.

standa

🙂 pokud jste zmiňovanou ´paralelu´ použil vědomě, tak klobouk dolů 🙂

Já jsem na tomto serveru od samého počátku a už zde bylo několik i docela masivních gramaticko-naučných vln…, ale vždy šly do ztracena.

Vím, že písemný projev některých uživatelů je tristní, ale mnohdy se může jednat i o cizince nebo osoby se zcela podprůměrným vzděláním… a snažit se je tady na tomto serveru poučovat nejspíš nemá vůbec žádný význam.

btw. z vašich odpovědí na zdejším serveru (myšleno obecně) je zřejmý celkem slušný rozhled, vaše odpovědi čtu velmi rád 🙂