Meruňka272

Otáčí se Slunce kolem něčeho…?

Ve škole jsme měli úkol. A chtěla bych se zeptat obíhá Slunce kolem něčeho? Já si myslím že Slunce stojí a okolo něj se vše točí.Myslíte že Slunce má osu,že se otáčí kolem ní? Jako to máme se Zemi? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

taky se otáčí kolem své osy a točí se celá galaxie.

Další odpovědi
david22

Mléčná dráha se otáčí kolem své osy. Takže celá sluneční soustava, včetně nás, se točí kolem středu naší galaxie.

Ella

slunce se točí kolem vlastní osy…