Lurius

Osvědčilo se vám v životě rčení: „Čím ses zkazil, tím se naprav“?

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Nejlepší odpověď
hapiky

V případě požití alkoholu to funguje, ovšem náprava musí být v menším množství.
Stejné je to i s jedy a to ještě v menším množství.
Přísloví nejsou lékařský předpis. Jde o humorná a většinou účinná či pravdivá a vyzkoušená moudra.

Další odpovědi
paul1

V mládí to fungovalo, teď už se nekazím, dávám si maximálně štamprdli denně.

Ametyst

Vůbec ne. Neosvědčilo se mi žádné přísloví . Některá jsou vyloženě hloupá, až se divím, proč se jakousi setrvačností stále drží mezi lidmi.

annas

Nejde jen o alkohol, ale vzpomněla jsem si na latinské rčení – podobné léčít podobným. Dá se říct, že je to synonymické vyjádření našeho českého.

Protože se léčím alternativní medicínou, občas používám i tzv. tkáňové soli, minerály, které jsou podobné minerálům v těle. Když je jih v těle nedostatek, umělé nejsou OK, , takže v těle to skřípe.

Z toho plyne, že podobné léčím podobným. Opravdu zabírá. Opět opakuji, jde o můj názor, mé vlastní zkušenost. Jen konstatuji.

Alkohol není můj přítel, tudíž nemohu potvrdit, zda rčení funguje.

elkon

Je to nesmysl. Není to přísloví ale pouhý výmysl.

Postmaster

Lži nás zkazili a jenom lži nás mohou napravit

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.