zemi001

Osobní ubližování

ahoj mam kamaradku ktera ma hrozne pitomi rodice nikam ji nechteji pustit a ona ma je z toho fakt spatna. ona sama se mi nesverila ale ja to ma ni poznala a tak jsem to z ni vytahla. ublizuje si pali se zapalovacem, reze se ziletkou a tak ruzne. poradite mi co s nim mam delat akomu to mam rict? nechci aby to dal pokracovalo.

Nejlepší odpověď
Marsyas

Myslím si, že v první řadě by to měla ona řešit se svými rodiči, nadruhou stranu je třeba rozpoznat, zda jde o pubertální bláznění, nebo jestli je problém opravdu tak závažný jak vypadá. Pozor, tohle je docela závažný téma, takže ať radí i kompetentnější.

Další odpovědi
Miroslavst

Kontaktoval bych linku bezpečí, kde bych se na toto přesněji zeptal.
Sebepoškozování je závažná věc a může končit i sebevraždou. Tak pozor na to! Rodičům bych zatím nic neříkal, bůh ví co se tam děje a ještě by to mohlo být horší.

anonym

záleží kolik tvé kamarádce je let,sebepoškozování jako takové je i tak trochu trestný čin,sice jí za to nikdo do vězení nezavře,ale bude muset být pod dohledem odborných lékařů-psychiatrů a psychologů,rozhodně by to měli vědět její rodiče,at už jsou sebevíc hloupí tak určitě by tuto situaci řešili rozumně,pokud to nepomůže nebo si myslíš že jí nepomohou jsou různá centra zkus zavolat na linku důvěry nebo at tam zavolá kamarádka,dostanete rady jak dál
Doplňuji:
http://www.mo­dralinka.cz/

verka

Vypadá to, že demonstrativně na sebe chce upozornit. Dává najevo jak trpí! Pokud případ neznáte z druhé strany, těžko se dá posoudit. V tomto období spousta dětí vidí v rodičím něco nepřátelského. Ale v žádném případě bych to nepodceňovala.

iceT

Rodice asi maji nejaky duvod,proc kamaradku nechteji nikam poustet,dnes se to vsude hemzi ruznymi nastrahami ve vselijakych podobach.
Takze souhlasim s ostatnimi,obrat se na nekoho dospeleho,ty sama tento problem nevyresis.Hodne stesti!

vecernice

Taky jsem měla problémy s rodiči,ale nikdy mě nenapadlo si ubližovat.Děvče má zřejmě problém,který nezvládne samo.Pokud se jí nepodaří to řešit s rodiči,bude si muset pomoci sama návštěvou odborníka,nebo jí skus pomoci ty,učitelka,nebo babička atd.

mosoj

Neřekla jsi to hlavní. Kolik je té kamarádce let.
Jestliže se sebepoškozuje patří na psychiatrii ale to bych nechal na jejích rodičích. Tím že ji nechtějí z pohledu jejího a tvého někam pustit ji ještě nemusí ubližovat.
Myslím si, že dávat někomu radu aby někam volal na základě dosud uvedených informací
je krajně nezodpovědné neli ještě horší.

ZEMI

tak to nevim sorry.

anonym

dala jsem odkaz na linku důvěry přečtěte si jí a budete vědět kam voláte,je to poradna psychologů kteří odborně posoudí stav a poradí,rozhodně tím situaci nezhoršíte