Beta2308

Jak svou dobrou kamarádku přimět k tomu, aby se přestala řezat? Více v doplnění.

Moje kamarádka se řeže..

Zdravím, je to takové divné..ale nevím jak svou dobrou kamarádku přimět k tomu aby se přestala řezat…je jí 14 a myslí si že její “život” nemá smysl..prvně to začalo třema čárama a pak další den dalši dvě až jich tam je ted už 12…je to prý kvůli klukovi a rodině (má nevlastního otce a její vlastní matka s ním pořád na ni řvou (spíš táta) protože ta kamarádka má nevlastní sestru a ta je “andílek” takže za vše vlastně múže ta moje kamarádka..) Taky ve škole má 4 (ne že by se zhoršila, ale má nižší inteligenci..) a to ji vede k tomu že si říká blbá kráva…nemáte prosím nějaké rady jak ji z toho dostat? prosim vas moc

Nejlepší odpověď
Kura

Ubližování sama sobě je volání o pomoc, pokud pomoc nepřijde, přijde na řadu sebevražda. Podle mého má na sebevraždu každý právo, ale řezání sebe sama je volání o pomoc, protože sebevražda je ještě kousek dál. Pokud nevyslyšíš, můžeš do konce života přemýšlet o tom, co by tě to stálo ta pomoc před sebevraždou kamarádky.
Stačilo by si více povídat ?
Stačilo by počkat do 15ti, aby mohla legálně odejít od rodiny.
Stačilo by být více v její blízkosti ?
Je to moc fylozofické ?
Není jednoznačná odpověď.
Bohužel.

Další odpovědi
Drap

Zavést ji k psychologovi, nebo psychiatrovi. Nic jiného nepomůže!

ivzez

Beto,
jediná možnost je obrátit se na někoho dospělého,
protože ty sama jí pomoci nedokážeš (=nemůžeš).

Jestli jí chceš pomoci, obrať se na třídní učitelku nebo
na školního psychologa → oni už budou vědět, co dál.

Normálně bych ti poradila říct to jejím rodičům, ale z tvého
popisu nemám pocit, že by jí opravdu pomohli. Pokud by jí
to začali vyčítat, situaci by ještě zhoršili.

A nenech se prosím odradit zdáním, že bys žalovala.
To je jenom zdání.

______

Mohla bys také zavolat na některou linku důvěry,
ale tím bys řešení mohla oddálit.

iceT

Sama ji k ničemu nepřiměješ, to musí chtít ona sama.
Takže na ni nežaluj, tím bys jí paradoxně asi moc nepomohla.
Spíš bys ji mohla říct, že ti ubližuje tím, že ubližuje sobě, jako dobrá kamarádka by to mohla pochopit, ale bez odborné pomoci se neobejde.

autacek

Přiměj ji k tomu, ať se řežete smíchy spolu. Jinak doporučuji zavolat na linku důvěry, oni tě již nasměrují.

anonym

hlavně pozor na to komu to řekneš, je zjevné že ty problémy vychází z rodinného prostředí takže pokud to nabonzuješ rodičům mohla bys to velmi zhoršit. Raději vyber nestrannou osobu, která se bude snažit pomoci a rodiče z toho z počátku zcela vynech, ti by se to možná jen snažili zamést řemenem pod koberec. Ostatně mají řadu možností jak zjistit co dceru trápí a pokud to doteď nezjistili pak jim informace od tebe k ničemu nebude tak jako tak.

nyjono

Najdi na netu kontakt na dětského psychologa. Ne psychiatra. Podle města, kds bydlíte nebo máte blízko.

https://www.go­ogle.cz/search?q=det­ský+psycholog&oq=det­ský+psycholog&aq­s=chrome..69i57j0l3­.10511j1j8&cli­ent=tablet-android-lenovo&source­id=chrome-mobile&ie=UTF-8