SonsyMite

Opravdu silně ničí Cocacola zuby?

Nejlepší odpověď
mojitek

cola rozežere rez,zarezlé panty se rozpohybují atd.Zubní sklovina je pro colu hračka..

Další odpovědi
pusinka50

Viděla jsem, jak coca cola vyčistí zarezlou wc mísu s nánosy vodního kamene, kdežto ani účinné čistící prostředky si s tím neporadily!!! Navíc je v ní šílené kvantum cukru, který rozežírá zubní sklovinu. Musel by sis čistit zuby hned po každém napití, aby to vše nezůstalo bez následků.

Aktivní složkou Coca-Coly je kyselina fosforečná s pH 2,8. Tato chemikálie rozpustí kovový hřebík během čtyř dnů. Přeprava koncentrátu Coca-Coly v cisternách proto vyžaduje speciální odolné materiály. Distributoři Coly ji 20 let využívají k čištění motorů svých nákladních vozů

Drap

Je to asi nesmysl, piju colu dost často a mého umělého chrupu se to ani netklo.

Travis

Tak v Coca cole je velké množství cukru, takže škodí jako cukr..

venkovan

Cukr a kyselina.
Ale když si je budete zuby pravidelně a dobře čistit, není takový problém.

greek

Opravdu ano. Jednak obsahem cukru (106g/l, cca 28 kostek!), ale hlavně díky kyselině fosforečné. Kromě zůbů trpí i kosti, dochází k vyplavování vápníku a tedy k možné osteoporóze. A není jen o téhle značce, takových je víc. Pro pitný režim nevhodný výběr, občas na chuť neuškodí.
Nejlepší je ledově vychlazená :o)