dnb

Opravdu lunary na nehtech značí lepší zdraví?

Četl jsem v pár článcích, že úbytek nebo zcela zmizení lunarů na nehtech (světlé půl měsíčky ve spodní části nehtu), může značit nějaké i vážnější zdravotní problémy v budoucnu.. Dá se tomu vůbec věřit?
Já osobně mám zatím tyto obloučky na všech prstech, ale že bych nějaké zdravotní problémy neměl, to se říct nedá.
Jaký názor na to máte?

Odpovědi
Filip84

Ne, lunary na nehtech nesymbolisují „lepší zdraví“, Ty jsi z toho udělal Rádio Jerevan, nic takového, přeci, nikde nikdo netvrdí.

Značné zmenšení, nebo vymizení, lunarů na nehtech, zpravidla, značí přicházející zdravotní problém, skrytý zdravotní problém. To ale neznamená, že jsou-li přítomny, nemůžeš s nimi za tejden do futrálu.

marci1

Většina z nás má lunulu minimálně na palci. 🙂
V alternativní medicíně dokáže lunula hodně říci o našem celkovém zdraví. Například čínská medicína tvrdí, že nepřítomnost půlměsíčku vypovídá o anémii a podvýživě.
Pokud je vybledlý nebo namodralý, může to zase značit příznaky cukrovky.
V případě, že je zbarvený do červena, jeho nositel nejspíše trpí nějakým kardiovaskulárním onemocněním.
No a nakonec, pokud je malý nebo chybí úplně, může to ukazovat na pomalý metabolismus nebo velkou toxickou zátěž těla spojenou s únavou a vyčerpaností.
https://www.lu­i.cz/co-se-deje/13377-vite-co-znamena-pulmesicek-na-nehtu-palce-ma-mnohem-dulezitejsi-funkci-nez-si-myslite