Opravdu je nedostatek lékařů v ČR?

Zajímalo by mě,jestli je opravdu pravda že tak nedostatek lékařů tak ja se všude po ČR povídá a píše? myslím si že to tak pravda asi nebude když většina lékářů zakládá soukromé kliniky které už mají luxusní vybavení a vysoké ceny za léčbu,je to snad i tím že většina lékařů v ČR si vzala příklad ze soukromých klinik ve Švýcarsku, Kanadě a USA nebo Austrálie a drží se heslem „ZDRAVÍ A LÉČBA ZA PENÍZE“ i tím smyslem že pojišťovny zákroky nehradí vše je hrazeno z vlastní kapsy,tím bych se chtěl zeptat bude tento trend snad pokračovat i v budoucnosti že bude vznikat čím dál více soukromých klinik a nemocnic a pacient si bude muset skoro vše pomalu hradit bezučasti pojišťovny zákroky které bude nehradit a budem tímto fungovat zdravotnický systém kterej už známe z Ameriky,Kana­dy,Austrálie a Západních zemí v Evropě. děkuji https://zdravi­.euro.cz/denni-zpravy/z-domova/soukrome-kliniky-jsou-v-kurzu-pacienty-meni-v-kulichy-460994https://ona.id­nes.cz/jak-leci-soukrome-kliniky-0y8-/zdravi.aspx?c=A050518­_194317_zdravi_pol

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je nedostatek lékařů ochotných pracovat „jen“ za dvojnásobek průměrného platu v ČR a je nedostatek pacientů ochotných si zaplatit něco navíc. Já už nemůžu najít zubaře asi tak 4 roky. Tak ať si každý platí nadstandartní zdravotní pojištění, nebo může hledat štěstí v Zimbabwe.

Další odpovědi
ivzez

Většina lékařů nezakládá soukromé kliniky,
pokud soukromé, pak většinou ordinace, nikoliv kliniky.
Kolik myslíte, že by se v ČR uživilo soukromých klinik?

Kepler má pravdu s tím zubařem → také jsem několik let
nemohla najít vhodného zubaře. V Praze! Nakonec jsem
se zmínila před dcerou a ta mi „dohodila“ svou zubařku.

Někteří lékaři odcházejí za lepším ohodnocením do Německa
a k nám zase směřují lékaři z jiných zemí.

da ny

Jak kterých a jak kde :)
U nás je ze zákona základní zdravotní péče zdarma.
Mnohá vyšetření duplicitní, zbytečná, nadužívání léčiv. Ale to je otázky spíše systému.
Většina místních lékařů, včetně odborných „jede na pojišťovny“, někteří mají luxusní vybavení, většina standard. Pacient NIC neplatí.
Pouze 2 lékařky poskytují nadstandardní, pacientem hrazené estetické zákroky a služby. 1 lékařka pracuje jako výživový poradce (a to si hradí pacient).
víceči méně kvalitní péče. Honby za výkony.
O počtu lékařů v nemocnici a odborné úrovni psát raději nebudu.......
Bez dojíždějících posil z Plzně a Prahy se špitál položí.
Pár Slováků, absolventů, kteří ještě nic neumí a nemohou sloužit samostatně
to nevytrhne. Rusky hovořící (převážně Ukrajinci) líkaři a felčaři jsou jako v Jiříkově vidění a s pacientem se nedomluví. Zkoušky všichni nezvládnou, jsou to převážně slabé „posily“
Stějně tak sestry. Z 10, které přijdou vydrží a jazykk se naučí (složí úspěšně zkoušky), max. 2. Za mzdu sanitářky, zdravotní asistentky ukrajinské sestry sloužit nechtějí, po 3 měsících končí.
V KV na jednom oddělení jsou 3 statečné a šikovné, jen s pacienty si nerozumí,
v dokumentaci číst neumí, psát ji neumí. Ta 1 česká sestra ve službě, neví, co dřív.....

Jedna sestra přijela z ropné plošiny, kde pobírala 40 tisíc Kč. Tady prý bude mít víc..... Když zjistila, že to v ČR nemají v nemocnicích ani lékaři, vrátila se po měsíci zpět, na ropnou plošinu 😁.

Stav stomatologů (okresní město): a zde se pacienti velmi podílí na záchovné stomatologii i v protetice. Zejména u těch mladších.....
4 v předdůchodovém věku
8 pracujících důchodců (zkrácený úvazek)
2 prac. důchodci Ortodontistéi
2 v důchodu
2 praktici kolem 40 let, školitelé, zaměstnávající 2 absolventky (Pražandy)
2 Ukrajinci zaměstnaní v s.r.o.
Až těch 12 skončí, nastane kolaps.

da ny

V celém kraji máme pouze 1 soukromou kliniku (v KV MUDr. R. Šmucler)
V soukromých ordinacích lékaři neživoří, často dřou… Důchodci pracují…
JE JICH NEDOSTATEK.
Někteří pracují za hranicemi.
V lázních (KV) je 80% lékařů rusky hovořících.

da ny

2 nemocnice patří Pentě- Jedou na ZP.

mosoj

Keplere a jaképak pojištění si platíš ty, jako důchodce ?
Nezklamal jsi mně. Víš vůbec kolik lékařské zákroky stojí ?