KatkaM

Oprava vodovodní trubky

Prosím o radu, jak alespoň provizorně opravit vodovodní truýbku – kovovou, s horkou vodou, asi prorezla, je v ní malinká dírka, kterou stříká voda.Instalatér může přijít nejdříve v pondělí, a tak jsem musela zavřít hlavní přívod vody.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Na to bys mohla udělat takzvaný „cípant“. Já to tak mám na trubce na zahrádku a drží to už několik let. Kus gumy, na to slabší plech a to jsem stáhla dvěma hadicovými sponami. Když nejsou, tak kus drátu a kleštěma zatočit. Gumu třeba ze staré duše z kola, dát aspoň dvojitě a utáhnout tak, aby přilehla na trubku. Mrknu, jestli tu nemám někde fotku.
Doplňuji:
pro mosoje – cípant se dá i koupit, ale na trubku 3/4" stojí (stál by) 150,–. Já jsem použila bílou potravinářskou gumu + měděný plech a určitě tam je a bude víc než rok 🙂. Fotku jsem bohužel nenašla a do té zimy se mi teď nechce.

Další odpovědi
mosoj

Už jsem myslel že cípant nikdo nebude znát, ale suwa to dobře posal-a !!!!
Problém je jestli ty dvě hadicové sponky budou po ruce. Pokud by byly k dispozici jen malé, dají se dobře spojovat ( ty šroubovací se šnekem).

Cípant vydrží klidně i rok a déle.

Drap

Udělat tam záplatu. Nejlépe kus silné gumy a stáhnout pevně několikaq svorkami, popřípadě drátem.Záleží také na tlaku vody, ale funguje to. Dalším řešením je vypustit vodu, přelepit nějakým epoxydovým lepidlem a potom ještě zaplátovat. Trvá to však cca o 24 hodin déle, než dastatečně epoxyd vytvrdne.
Zkušenost

cukrar

Šikovná Suwa již sdělila osvědčený postup, jen dodám k Mosoji, že provozorně je na trubce již 10 let…