Avatar uživatele
anonym

Jak dostat led ze zamrzlého potrubí?

Co udělat pokud zamrzne vodovod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5238 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

v každém případě tam musíš vlézt obalit to molitanem nebo nějakými hadrami a pak mít při ruce např fén a fénovat to až ti to rozmrzne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Stejnou cestou, kterou si našel mráz, je nutné přistoupit k vodovodnímu potrubí se zdrojem tepla a nejlépe pak i izolace.

Fén, teplomet, autogén…, podle materiálu, ze kterého jsou vodovodní trubky vyrobeny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LuciJe

V první řadě pevně doufat, že zmrzlá voda nepotrhá trubky.

Pokuste se objekt, v kterém potrubí je, pomalu a postupně ohřát. Pokud je to možné, příště před situací, ve které by trubky potenciálně mohly zamrznout vypněte přívod vody a veškerou zbylou vodu z potrubí vypusťte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Málče

Pokud jsou vodovodní trubky železné, zkus použít horkovzdušnou pistoli. Jinak to, co radili kolegové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zdemo

zdravím,jsem zde poprvé.proto si dovolím pouze opatrně upřesnit odpověď na otázku „zamrzlého potrubí“,myslím,že bylo řečeno skoro vše až na to,že je nutné nejprve vytvořit prostor pro expandující led a to tím,že potrubí např.rozpojíme nebo vyšroubujeme koncovou armaturu apod.nedojde k následnému poškození rozvodu nebo bude minimalizováno

Zdroj: vlastní zkušenosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fira

Také je možné pokud je potrubí kovové ho rozmrazit pomocí el proudu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pestrý

Pokud musíte řešit zamrzlé potrubí či čerpadlo, bojler, i když má nebo nemá izolaci je dobré využít systém elektrických topných kabelů – např. PPC, které předchází jejich zamrznutí.

Topný kabel PPC má zabudovaný termostat, který spíná při poklesu teploty pod +3°C, je vhodný na kovová i plastová potrubí. Jeho instalace je rychlá – připevněním samolepící páskou. Topný kabel je připraven k připojení do zásuvky.

V případě potřeby lze navrhnout speciální topný kabel z řady samoregulačních topných kabelů SR. Kombinací izolace a topného kabelu zajistíte fungování systému, i když zrovna nejste v objektu.

před 4459 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PMalý

V těhle mrazech mi nepomohla ani izolace. Osvědčil se mi elektrický topný kabel PPC, který má termostat a je připravený pro zapojení rovnou do zásuvky. Naštěstí jsem ho sehnal včas. Dokonce jsem dostal nejen kabel, ale i informaci jak ho připevnit.

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Jsou topné kabely s termočidlem které spíná při nástupu mrazu.Dál je možné přidat tepelnou izolaci, V prostoru zatopit. Nepoužívat otevřený oheň,Nebezpečí požáru. Jsou k mání rozmrazovací transformátory na železné potrubí ve vodárně by možná se dalo půjčit

před 5036 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek