certisko

Čím byste zateplili vodovodní trubky k baráku?

Na jaro plánuji kontrolu vodovodních trubek a chci je ošetřit proti korozi a zateplit je. Nedělal to už někdo? Co jste k tomu použili? Doporučíte něco?

Nejlepší odpověď
Drap

Když už to budeš kontrolovat, tak doporučuji vyměnit za plast a uložit dostatečně hluboko ./cca 130 – 140 cm / A bude to bez problémů.Kovové trubky nejvíce trpí zevnitř.

Další odpovědi
honza19hk

tohle je na plastové trubky,dá se ale použít na ocelové a měděné.
 http://www.fo­erch.cz/produc­t.aspx?p=0a229ccf-8bb1-4825-b140-f79b0a6e2e77&­g=f5db4b7b-f7aa-4d0f-9242-26ad95d0e3af

je to pěnový polystyren.

Conchus

Když máš trubky uložené pod zámrzovou hloubkou (cca 60 cm), nemusíš izolovat, pouze proti korozi. Nejlépe plast. Ten jen časem křehne, ale nerezaví.

hurvajz

Já bych to obalil něčím nějakou trvalejší technickou izolací, např. http://www.an­ticor.cz/kata­log/technicke-pasky/technicke-izolace/

cukrar

zateplení není třeba, pokud je v zámrzné hloubce. Ošetřit proti korozi? Co to máte za trubky?