Kotja

Slýchávám, že se za okupace v 1968 otáčely dopravní značky. Co to mělo znamenat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, jednalo se o směrovky, třeba „Beroun 30 km“ původně před křižovatkou doprava, přeinstalovala se doleva. Cílem bylo posílat ruské tanky a vozidla špatným směrem a vyvolat dezorientaci. Často se to podařilo. Spousta obyčejných vojáků vůbec netušila kde jsou (někteří si mysleli, že jsou v Německu) a hlavně proč tu jsou. Velitelé a politruci to samozřejmě věděli velmi dobře.