Okrádají majitelé a provozovatelé služeb v centru Prahy zahraniční turisty?

Zajímalo by mě jestli je pravda že v centru Prahy i v celé Praze 70% restaurací,ba­rů,hotelů,obcho­dů, směnáren a taxikářů okradá a šidí zahraniční turisty ? Děkuji

Odpovědi
Mc Merkurion

… ne, není to pravda, okrádají všechny, nejen zahraniční turisty …

still

Slovo okrádají je dost tvrdé a neodpovídá realitě. Obchodníci se vezou na vlně zájmu turistů o konkrétní destinace. Stejně jako ve Francii pod ajfelovkou mi prodají lahev s vodou v přepočtu za 250, stejně tak u nás na Kampě ji naši prodejci prodávají za 150. Nabídka je většinou tam, kde je poptávka. Nikdo nenutí nikoho nakupovat drahé zboží, jestli jste ochotný pátrat a ptát se, tak nakoupíte hned za rohem u vietnamců stejnou vodu za 30 kč. A třeba v případě Kampy je první levný vietnamský obchod hned v ulici vedle.

xxx3

70 %? Zdroj? Kdo to říká a jak to měřil?

Drap

Někteří ano, někteří ne. Nelze paušalizovat. Záleží na každém jak se rozhodne a jaký má strach z případných kontrol.