Avatar uživatele
Houpací kůň

Ohodnotíte mi mou báseň?

Mysl má okraje věčnosti,
„A já doufám, že ve svých životech poznal jsem svět,
po kterém toužím právě teď. “
Strašlivé dnešní společnosti,
„Prázdný se uvnitř cítím,
s tím součástným povrchním žitím.“
Prahnout po krásné minulosti.

Jsou lidé, kteří se v dnešním světě technologií necítí dobře.

Zajímavá 0 před 525 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Bída, nech to básníkům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mravenec

Jak říká Zeman, občas podivné uspořádání – prázdný uvnitř se cítím x prázdný se uvnitř cítím,… Ale je dobré, že se zabýváš něčím zajímavým, v dnešní době plné sobců a sociálních sítí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Já myslím, že báseň je dobrá tehdy, kdy jí pochopí aspoň průměrný „filozof“. Jinak je to jen bezcenný paskvil. Já tvé básni nerozumím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Nějak jsem nepochopil uspořádání básně a neodpovídá mi počet slabik. Já jsem složil báseň pro nejmenovanou německou společnost, poslal jsem jim ji mailem a za pár měsíců vidím, že ji v Německu používají. Ani jsem nebyl naštvaný, naopak. Ale ani mě nezmínili, nepoděkovali mi, prostě nic. Mohl jsem je žalovat, ale neučinil jsem tak. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Zdá se mi dost pochmurná v tento vánoční čas – čas radosti a veselosti. Povrchní žití? Na tom něco pravdy je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Nic moc!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Dal bych za tři.

Pěkně se rýmuje a přijde mi pěkná, ale je poněkud krátká a v tento čas se nehodí. Vždyť jsou Vánoce za dveřmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Chápu tě, udělal jsi obkročný rým, mohl jsi mít stejně dlouhé verše. Ale vybral sis špatnou dobu. Ne dobu vánoční, ale až bude volba prezidenta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

To není báseñ. To je podivný pokus o jakýsi žalm, ale čehosi zmateného. Velmi zmateného, čemu nikdo nerozumí. Doporučuji se věnovat něčemu smysluplnějšímu.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Jo, ohodnotím: jdi s tím do prdele!

Sakra, vždyť je to něco, jako „kolegové policie už na tom pracuje“ & Radovan Kaluža! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Jakých technologií? Nechceš elektřinu? Kup si sporák na TP, kerosenovou lampu Mars Svratka, nechej si zavést klasickou, analogovou, PTS, na Aukru si vydraž červený telefon s vytáčecí číselnicí, jak z Husákova hlavního stanu, a tak vůbec a podobně. Prostě si nestěžuj, přizpůsob se a zařiď si život podle svých představ.

Tohle jsou jenom blbé pindy, nic víc, nic míň.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VaclavZeman

Teď zase zareaguju na Mravence já. Jednak nejsem Zeman (je to jméno mého švagra), ale to asi není podstatné, stejně své pravé jméno nechci uvést. A jednak naprosto souhlasím s tím, že je dobré, že ač se báseň moc nepodařila, zaobíráš se něčím takovým. Taky můžeš čučet do smortphonů, ale ty se radši zaobíráš jazykem. Já už jako malý jazyk zbožňoval, obzvlášť tu jeho mluvnickou část, tedy ty vztahy ve větě atd. Děkuju.

Avatar uživatele
Mravenec

👍👍👍

Avatar uživatele
Houpací kůň

Jistě, člověk může veškeré věci nechat jen zkušeným lidem. Nic nového se neučit a smutně žít bez toho aby něco zkusili. Jen tak se neříká „učený z nebe nespadl“…Pokud by to tak fungovalo – žádní básníci by nebyli.
(elkon)

Avatar uživatele
VaclavZeman

Máš pravdu. Posílám tzv. imaginární lujk na dálku. Děkuju.

Avatar uživatele
elkon

Kdo chce psát báseň, tak by měl aspoň něco málo znát jak na to.

Avatar uživatele
Houpací kůň

Tak vidíš, proto se snažím psát.

Avatar uživatele
Filip84

Kůň: Snaž se, klidě si piš co chceš. Ale „neoblažuj“ nás tím, zjevně to tady nikoho nezajímá, rozumíš tomu? Nezajímá, jednoduché.

Avatar uživatele
Houpací kůň

Abych byl upřímný, kdyby tě to opravdu nezajímalo – nepíšeš. (Ještě když tvůj starý komentář má 10h a tenhle 2h.. Asi ti to dost leží v hlavě?) Chci normální a upřímnou kritiku s pomocí. Ještě když tvůj komentář je jak od puberťáka, který to v hlavě nemá zrovna moc srovnané. Pokud to nikoho nezajímá a nepatří to sem tak to nahlaš. A k tvému prvnímu komentáři- některé věci nejdou vrátit. Někteří lidé touží po těch úžasných věcech z minulosti a tahle doba je vězní. Jedinou záchranou pro ně se stávají např. Divadla, knihy atd. Jsem nezletilý a plno věcí z literatury jsem neprobiral, takže dělám samostudium. Zjistil jsem si jak funguje metrum, volný verš atd…Doufam, že se nebudeš obracet v hrobě příliš dlouho.

Nový příspěvek