autacek

Odpověď za pět bludišťáků. Pokud člověk není covid pozitivní, koho může bez roušky nakazit volným cestováním a covidem?

Nejlepší odpověď
anonym

A pokud člověk bez roušky bude volně cestovat, kdo zaručí, že se nenakazí? Kdo má uhlídat 10 000 000 lidí, že se každý podrobí testům a případně dodrží karanténu? U chřipky to nikdo neřeší, jelikož jeden člověk nakazí jednotky lidí a ty nakazí další až po delší době. Covid je rychlý, ničivý a smrtící. Jediný člověk nakazí stovky lidí a ty do druhého dne další desítky. Pokud nemáme dostatek ochranných prostředků, vhodných testů a očkování, izolace je jediná možnost. Když někdo zalže že nemá chřipku a skutečně ji má – pracuje, jde do školy, … Ohrozí leda tak vážně nemocné. Kdežto lhář za covidu je vrah a působí utrpení masám. Tak to je. Stačí 10 lidí, co nedodrží opatření a jsou z toho tisíce v nemocnicích. A proto se tu situace vymyká z rukou. Kvůli blbcům, co si myslí, že ví více, než vzdělanci co medicínou prošli přes 10 let … Pocit, že jste zdraví, vás neopravňuje vraždit a mrzačit ostatní …

Další odpovědi
zjentek

Yourself? Sebe?

Midoc

Pokud je zdraví nenakazí nikoho. Nemůže si být uplně jistý, že je zdravý.
Zdravý člověk se může nakazit jinde, kde to nezná.

Dochy

Jak víš s jistotou že nejsi infekční? Zapomínáš, že ty testy dokáží zachytit infekci jen v určité fázi nemoci. Navíc se mže stát že se nakazíš jdeš na testy v době kdy se vir ještě nestihl namnožit na detekovatelnou úroveň, ale klidně o 4 hodiny později můžeš být plně infekční. Což je kromě jiného důvod proč ti u kterých je známo že se potkali s nemocným, jdou do karantény bez ohledu na výsledek jejich testů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Drahuška999

Ahojte, i já jsem se docela dost nedávno zabývala tímto tématem a hledala jsem i nějaké informace ohledně toho, jak to s tím vlastně je a na těchto stránkách zde – https://www.cklub­.cz/diskuze/prak­ticke-rady/tema/covid-testy jsem třeba zjistila, jak je to s těmi covid testy a i třeba s tím, jak to bude s očkováním :) Užitečné rady a tipy!