Radovan R

Potřebuji odmontovat koupelnový žebřík. Na co si dát pozor? Co s termostatickým ventilem na druhé straně?

Ahoj, potřebuji sundat na pár dní koupelnový žebřík, je potřeba za ním vyštukovat. Prý by měl být jednoduše odmontovat, no nevim.
Jedna strana je jasná, tam je pod kovovou krytkou zřejmě ventil na imbus, který se dotáhne.
Na druhé straně je (asi) termostatický ventil. Bílé plastové točítko, které ničím netočí a je asi jen krytkou. Po sundání vidim osičku, okolo ní plast, to vše v kovové matce. S tim se má dělat co?
Bude stačit imbus, hasák a sikovky?
A je něco na co si dát pozor při takové akci? Nebylo by dobré něco zničit a vyplavit sousedy pode mnou.
Díky za odpověď, případně linku na srozumitelný návod, který mi vyhledavač tají a omlouvám se za neznalost správné terminologie.

Nejlepší odpověď
elkon

Na jedné straně zavřít imbusem, na druhé pak termoventilem. Pokud oba těsní, není problém. Pokud úplně netěsní, tak po odpojení obalit hadrem a po chvíli vyždímat. Rychle naštukovat a namontovat radiátor zpět.

Další odpovědi
mosoj

No hlavně zajistit aby v topném okruhu nebyla voda!! Na vstupu bude ventil, ale na výstupu nebývá nic.

dubraro

Uvedené nářadí stačit bude. Doporučil bych pokud možno odložit na dobu mimo topnou sezónu.