kemo

Vyrábí se el. koupelnové žebříky s výkonem nad 1000 W?

Potřebuji elektrický koupelnový žebřík do koupelny. Mám 17m3. Dům starý, chladný, nezateplený.
Jaký výkon topidla bych měl použít?
Hodil by se mi tam právě koupelnový žebřík, ale našel jsem jen s výkonem 900 W. To se mi zdá málo.
Nevyrábí s vyšším výkonem?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že se takové nevyrábí. Dej dva vedle sebe nebo zvol jiný způsob vytápění.

Další odpovědi
Dochy

koupelnový žebřík není primárně určen na vytápění prostoru. A osobně si myslím, že by 1kW stačit mohl, pokuid jsou sousední místnosti také vytápěné (ale o je jen obecný odhad – záleží na přesnějších dispozicích, jak velká je „venkovní“ stěna apod.

Kepler

Našel jsem jeden 1000 W, jinak jsou výkony nižší. Myslím, že pro tak malou místnost postačí i poloviční výkon, ale těleso musí být zapnuté delší dobu. Mně koupelnu vytopí i samotné stoupačky topení. Stejně bych ale do toho nešel. Radši bych za pár stovek koupil teplovzdušný ventilátor 2000 W, který vytopí i místnost o velikosti obývacího pokoje, a to docela rychle. Zbývá jen najít provedení IP proti stříkající vodě, snad takové existují.

Eduart

Ano bude to stačit,mám koupelnu cca 12m³ a žebřík sice teplovodní ale s přepočítaným tepelným výkonem 934W (to platí při teplotním spádu 75/65°C a teplotě v místnosti 20°C) Ovšem teď když ještě moc nemrzne tak nám se pouští z teplárny podstatně nižší teplotu a zároveň mám v koupelně cca 23°C a z toho vyplívá že žebřík dodává ještě méně watů a při tom je tu teplo. A když bude mrznout,v teplárně zvednou teplotu topné vody,žebřík pojede na nominální výkon cca ten 1kW,tak určitě nebude potřeba aby jel nonstop ale termohlavice bude snižovat a někdy možná i zavírat průtok topné vody. Barák je to cihlový (45cm) nezateplený,byt je v přízemí okno na západ.

Ale když už musíš použít elektřinu k vytápění tak se zkus podívat po infrapanelech,budou poskytovat příjemnější sálavé teplo což jistě oceníš když vylezeš mokrý ze sprchy,akorát si na něj nepověsíš župan nebo oschnout ručník.