Menous

Odkud se vzal název pro současnou mladou generaci, tedy generaci „snowflakes“?

Tato generace je typická svou přecitlivělostí a psychologickými obavami. Je spíše skeptická, sama nevytváří tolik pozitivních hodnot, jako spíše preferuje konzum, práva před odpovědností. Tato generace až na výjimky inklinuje silně doleva politického spektra, tedy k liberalismu nebo k socialismu, tedy ke společensky levicovým ideologiím. Ale proč právě „snowflakes“? Má to nějaký logický základ?

Nejlepší odpověď
Filip84

Má, žádný problém.

Snowflake (takto, dohromady, nikoli Snow Flake) je slangový (už, vlastně, i hovorový) výraz, kterým se označuje jedinec, jenž má:

  • přehnaný nebo neoprávněný pocit jedinečnosti,
  • neoprávněný nebo přehnaný pocit nároku,
  • je afektovaný, nebo i jen redundantně emocionální,
  • se snadno urazí,
  • není schopen se vypořádat s protichůdnými názory.

Označení generace tímto slangovým výrazem má spojitost nejvíce s poukazem na přecitlivělost, případně proto, že jsou méně odolní a náchylnější k urážení se než předchozí generace.

Zdroj: https://slang­.net/meaning/snow­flake

Další odpovědi
Lukáš Rusek

Termín „snowflakes“ se používá pro současnou mladou generaci kvůli svému pověstnému citlivému chování. Slovo „snowflake“ v angličtině znamená sněhová vločka, což může být interpretováno jako metafora pro jednotlivce, kteří jsou křehcí a jedineční jako každá sněhová vločka.

Tento výraz se stal populárním v průběhu posledních let jako kritika mladé generace, která je považována za přecitlivělou a náchylnou k urážkám. Zdá se, že se tato generace cítí ohrožena i malými věcmi, což může být interpretováno jako křehkost sněhové vločky.

Tento termín není všeobecně akceptovaný a je často používán kritiky jako způsob, jak kritizovat chování a postoje mladé generace. Nicméně, mnoho lidí se domnívá, že použití tohoto termínu je diskriminační a dehonestující pro mladou generaci, a proto je třeba jej používat s opatrností a respektem k lidem a jejich pocitům.

Pepa25

Dovolil bych si nesouhlasit, že „Tato generace až na výjimky inklinuje silně doleva politického spektra“. Co je svět světem, mladí jsou radikální (a je to logické, žádnou revoluci nespustili pupkatí strejdové 55+). Mladí jsou ±ve steném rozsahu radikální vpravo i vlevo, jen dnes je za pravici považuje konzervatismus. Mladí logicky nejsou konzervativné, proto se zdá, že jsou levicoví …

Ametyst

Když sněhovou vločku urazí i oprávněná kritika, klidně tě pošle pěstí k zemi. K ostatním jsou necitliví, vždyť je formuje virtuální realita. Nejradši by oponenta zabili kliknutím myši.