icurusL

Odkud pochází název kávy turek?

Proč se tak nazývá? Je tam nějaká spojitosti s Tureckem?

Nejlepší odpověď
Drap

Má, mimo jiné se pražená káva z Turecka dovážela. Turci takovou kávu které my říkáme turek ale vůbec nepřipravují. Další věci bylo že téměř na všech baleních kávy byl tenkrát vyobrazený turek v turbanu.

Další odpovědi
ten který je

Prapůvod pochází z roku 1683 kdy byla Vídeň obléhána Turky.Při protiútoku polského krále Jana III Sobieského a spojených křesťanských vojsk,zanechali prchající Turci ve svých leženích mimo jiné i podivné boby,které vídeňané doposud neznali.Jen jeden hrdina,který možná zachránil Vídeň před islámem tyto boby poznal .Byl to Georg Franz Kolschitsky.Později otevřel ve Vídni svou první kavárnu.Kdo to byl se dočtete v odkazu.

Zdroj: https://delian­diver.org/2017/09/kdo-byl-georg-franz-kolschitzky.html#com­ment-11117

Hungalabunga

Turek ve smyslu že to má Grady.

Kepler

Je to spíš název přípravy kávy používaný u nás – káva s lógrem. S kávou připravovanou v Turecku má společný jen název. V Turecku se používá k přípravě kávy džezva, kde setrvá jen 3 minuty a pak se obsah slije do šálku. Tedy káva není v trvalém kontaktu s vodou a nevyluhují se nežádoucí látky. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tureck%C3%A1_k%C3­%A1va