Deli

Odkud a jak vznikla nadávka „ty krávo“? Vždyť je to užitečné zvíře…

Právě jsem se parádně pohádala s exkamarádkou – s tou, co letos kvůli drobné neshodě kvůli dětmi odjela po dvou dnech ze společné dovolené. (Mnozí to zde četli a nestačili se divit 🙂
Doplním jen, že za ten měsíc, do už od té doby téměř uplynul, mezi námi panuje jakési ledové příměří se strojenými smskami, jejich slečna mne ani nepozdraví, skamarádila se s jinou dívkou a mojí dceři nadávají a posmívají se… Prostě už kamarádku nemám ani já, ani dcera. Dnes mi dotyčná matka volala a vrátila se k původnímu problému – a když začala, o tom, že ona mít tak nevychované dítě jako já, tak ho seřeže – řekla jsem jí: „Seřež si svoje, ty k…!“
Víte, že se mi docela ulevilo? 🙂
Doplňuji:
Milé dámy, děkuji za Vaše názory. Ano, opravdu se běžně nenechávám unést a nadávkami lidi nečastuji. Teď se to tak vyhrotilo, že jsem to nezvládla…
A ještě teď se mi klepou ruce.
Kvůli takové hlouposti takové divadlo…
Teď mi od ní chodí sms, že jestli přiznám, že to byl jen hysterický výlev, tak ona to pochopí…
Bože, mám velikou chuť jí odpovědět, že se opravdu omlouvám. Té krávě!

Nejlepší odpověď
anonym

Jezisimaria , Deli ! 🙂
Me se to zda vsechno tak prehnane … nenechala bych se ( i kdyz opravdu kravkou ) unest. Ale odpoved moje je takova : Ze kravy jsou velice inteligentni. Naopak by mela byt urazka , nadavat nekterym lidem , ze jsou kravy. ( myslim tim ted urazku tem kravickam )… no , napsala jsem to asi nejak slozite .. , ale me by takove hadky uplne polozily. ☹ -iv-
Doplňuji:
P.S. Deli , me je z toho nejak divne a za vas … ☹ Ja bych se omluvila a vynadala sama sobe , ze ja jsem ta kravka co se nechala unest. Ja jsem nejaka asi precitlivela.. nevim. Cvok , no. 🙂 -iv-

Další odpovědi
led

Pôvodne to asi povedal nejaký metský človek. Náhodou sa dostal na dedinu, stretol kravu a pýtal sa jej, kedy mu pôjde najbližší autobus. Krava naňho len pozerala svojim nevinným pohľadom a na všetko prikyvovala a hovorila: „mú“. Nazlostený odišiel a cestou stretol pastiera. Opýtal sa, čo to je za tvora, čo hovorí stále len „mú“. Pastier mu to vysvetlil. Na to sa mešťan otočil a s radosťou zakričal: „Ty krávo!“ A takto kričal, až kým neprišiel domov. A všetci, čo ho počuli, opakovali po ňom (aj keď nevedeli, o čo ide): „Ty krávo…“
Z toho vzniklo, takú nezrozumiteľnú odpoveď môže dať len krava. Ale muži, žiadajúc rovnoprávnosť, to zmenili na vola. :D

dědapetr

Možná to pochází od lidí kteří dělají s krávami.Babička když šla dojit tak říkávala uhni ty krávo a nebo když táhla vůz a uhýbala s cesty,tak říkala ty seš ale blbá kráva.Lidi to časem začali používat v nadávkách na sebe.

Andělé

Milá Deli 🙂,
dovolím si napsat pár slov. Mě osobně se to s kamarádkama či známýma nestalo,nedokázala bych to,ale neodsuzuju Vás,stalo se.Někdy se rychleji mluví,než myslí,ale to už tak někdy bývá.
Myslím,že Vám z toho není vůbec dobře a možná Vás i hryže svědomí,co se týče té nadávky a tak moc byste to chtěla vrátit zpátky,nemýlím se? Ale ono to už bohužel nejde.
V každém člověku je něco,na čem by měl stále pracovat a „zlepšovat se“. I já mám pořád co zlepšovat a jen díky nepříjemnostem,jsem schopná si uvědomit,kde chybu dělám,protože,čím horší tj.,tím snadněji to poznám. Co si budem povídat,je to nepříjemné,ale na druhou stranu to není to nejhorší na světě.Jestli Vám můžu poradit,tak mě,když se něco zvrtne,se snažím si vzít z toho to lepší.Hned to nejde,člověk je pohlcen emocemi,ale řeknu si-no Jitule,tak to ses zas jednou ukázala,potřebovala by ses vylepšit. Je to příležitost pracovat na sebeovládání,ale tj.myslím jedna z nejtěžších věcí.
Já bych ji zavolala nebo napsala,podle toho,jak se cítíte(možná lepší napsala,aby se to radši znovu nezvrtlo),že se jí omlouvám za nadávku,která ze mě nechtěně při její provokaci vypadla,že toho litujete,že se Vám to ještě nestalo,ale že tím to pro Vás celé končí,že si už nemáte co říct,že jste každá jiná a at se jí v životě daří a najde si kamarádku dle jejích „lepších“ představ.Ale musíte si za tím stát a dál nepodléhat,jinak by Vás nebrala vážně. Nebojte,ta pravá kamarádka přijde…

Někdy je lepší známé přísloví „Mluviti stříbro,mlčeti zlato“ ,vypadá člověk inteligentněji (tím Deli vůbec nemyslím Vás,myslím to obrazně) a druhý nad Vámi přemýšlí..
Všechno přebolí a zase bude dobře…:-).Hl.,že máte milujícího manžela a dobrou rodinu. Přeju Vám jen to nejlepší…:-)

Život je jedna velká zkouška. Někdy se jí podaří zvládnout na poprvé,jindy na po druhé…tak už to bývá…:-)

Drap

Souhlasím s tím že kráva je velice užitečné zvíře. Nadávka jako taková vznikla zřejmě odvozením od vola, jehož jméno jer také poměrně často používáno jako nadávka, a dnes už ani ne nádávka, ale podle mě utajeného vzorce se vkládá do běžné mluvy. Mimochodem, i vůl je inteligentní aužitečné zvíře, dnes už velice málo využívané. A ještě jedna věc , vůl poskytuje nejkvalitnější hovězí maso.

hanulka11

Deli-no asi tě musela pěkně vytočit, když si jí to dokázala říct- já bych to nedokázala,asi bych si to myslela, ale neřekla bych to

Vím, že ten váš spor jsi tu popisovala, ale řekla bych jí… víš co zapomeň na nás ,když ti tak ležíme v žaludku a možná by jí to naštvalo víc než nadávka

kde se ta nadávka vzala fakt netuším ,
ale když si můžou lidi říkat vole ......
Doplňuji:
Ať zareaguješ tak nebo tak stejně už je vaše kamarádství v čudu- prostě bych neodpovídala na její SMS
ona si měla uvědomit než s tím začala, že může přijít hádka

fcoop

Kdysi jsem zaslechl,jak jedna osoba v rozčilení
titulovala druhou:„Ty vemeno z kachny“. Prý to není žalovatelné,takový objekt neexistuje.
I když – pochvala to zřejmě nebude – úmysl je jasný.

Lidé obecně užívají,ve snaze trefit se do druhého,různá přirovnání ze živočišné říše.

Pro dámy

  • ty čubko, huso, hyeno, krávo, kačeno, kozo, krůto, kryso, můro, ochechule, pipko, ropucho, slepice, sůvo, zmije

A pro pány

-ty bejku, čuně, kanče, kojote, koni, kozle, opičáku, osle, prase, skunku, slone, svině, tele, tukane, vole, vejre. (z NETu – taková slova já přirozeně neznám)

Tyto tituly ještě „ujdou“.
V rozčilení se řeknou věci........
Až emoce pominou a ony pominou,uvidíte věci jinak.
Možná,možná ne.
Někdy bývá dobré otevřít okno a vyvětrat.

lexx

no a copak jde ženský říct ty vole ?

mosoj

Nevěřím na kamarádství. Vím ale, že dobří lidé ještě žijí.
Doplňuji:
Ještě jsem chtěl dodat že kráva je prostě kráva. Ať si z toho vezme každý to své.

casey

pamatuji si na clanek ohledne dovolene.
Za kravu bych se asi omluvil, to jsi se nechala unest a nakonec by se to mohlo obratit proti tobe (ja ji volala a ona na me takhle).
Ale tim by to skoncilo, dale neustupovat. Ji muselo byt jasne, ze po incidentu jsou vztahy napjate a v okamziku, ze zacne o nevychovanem diteti dialogu rozhodne neprospeje a hovor musi skoncit fiaskem. Uz jenom to, ze kvuli takove malichernosti odjela z te dovolene, coz byla naprosto neadekvatni reakce svědčící o tom, ze to zase takova kamaradka neni. Asi bych nereagoval, nechal tomu cas, bud se to casem urovna a vy si o tom v klidu pokecate az se emoce uklidni, nebo kamaradstvi skonci.

fablen

Asi bych na její SMS nereagovala a vše si vyříkala až při případném osobním setkání. Nevím, zda bydlíte někde poblíž a potkáváte se častěji.

U nás běžně mládež používá výraz slušnější: ty kráso = je to ale většinou v souvislosti, když jsou něčím překvapení, ohromení, zaskočení 🙂.

anonym

Nase krasna dusicka Andele to napsala nejlepe ze vsech … ! 🙂
Andele .. a me ted za to hned nedekujte a nechvalte me.. vy uz jste me na odpovedich prechvalila az do roku 2026 ! Tak az pak smite. Ted bez komentare , prosim ! 🙂 -iv-

Andělé

Moje miloučká -iv- 🙂,
moc,moc Vám.....,tak jo,už mlčím.......bez komentáře....­.ale…já to ale nevydržím..-iv-,moc děkuju…prominte 🙂:-):-)

  • iv-,jak jste to spočítala,do 2026? 😁,tj.náká matematická chyba,chvála trvá do 7.9.2011 a zítra bude další a bude opět zasložená 🙂Já Vás musím chválit pořád,ono to jde úplně samo,protože ty Vaše všechny odpovědi jsou tak úžasné,mít malou depečičku,tak hned odfoukne,protože po Vašem psaní je najednou celej svět tak krásnej…:-) fákt,jste balzámek pro každou dušičku…:-)

anonym

Andele , vy me snad podekujete , i kdybych vam napsala to slovo co uletlo dnes Deli !! 🙂
Datum jsem si vymyslela … a s tou depecickou jste se preklepla. Ja mam obcas picicky … pardon … depicicky . ! 🙂
Dnes za trest opet bez palcu. ! -iv-

Andělé

No jo -iv- 🙂,Vy mě můžete klidně nazvat jako Deli a já Vám za to ještě ráda poděkuju,jsem s tím nemocná:-)
Já vím,že jste si datum vymyslela,jen jsem Vás zkoušela,ha.
Já mám taky občas minipičičky…pardon minidepečičky,které musím hned vyvětrat…:-)
Já ty palečky pro Vás oželím…:-) Pro Vás vše -iv-…:-)

Deli

Andělé, Tvoje řešení je prostě dokonalé.
Děkuji za ta slova, za „k“ se omluvím, ale kamarádství je prostě v háji. Jak říkám: Jsou slova a činy, které prostě nelze vzít zpět… (A ta slova a činy vyplodila dotyčná na té nešťastné dovolené.)

Andělé

Deli 🙂,děkuju Ti,jsi hodná 🙂Moc mě to těší…
Omluva Tě nadnese,uleví se Ti a vztah najdeš s jinou kamarádkou.Vše špatné pro něco dobré,někde na Tebe čeká spřízněná kamarádská dušička.Ze srdce Ti to přeju,protože si Tě tu také vážím:-)
Moc Ti přeju,aby se Ti postupně podařilo takové lidi zvládnout a věř,že časem zvládneš a hodně štěstí do života…:-)

anonym

Andele , jen se mi tady cela nerozplynete nad tou nasi Deli. ! To uz je na bezpalecku na 14 dni. !! Nezapomente , ze Deli mi pokukuje po Dr. Axlovi. A co hur : On i po ni !! Hruuuza , no — co vam mam povidat. 🙂 -iv-

Andělé

Né moje drahá -ív-,to nikdy,já se jen rozplývám nad Vámi,Deli je až po Vás 😁.Já jsem si tu dnes poprvé zatykala,mě to jinak dělá problémy jako Vám.No za to může Deli a jako mezi námi -iv-…já jsem si taky všimla,že Vám Dr.Axl pokukuje po Deli…noooo tedááá…Ale já jsem Andílek a já Vám moje zlatá pomůžu-za 50 bodíků (takovej krapet -iv-,né?) na zítra Vám ty dva vejlupci nadobro od sebe odeženu 🙂
To říkám,jsem Andělíček strážníček,já ráda pomůžu…:-D

Deli

  • iv- a Andělé, omluvu jsem té dámě odeslala, ovšem s tím, že to kamarádství je stejně od dovolené už v háji…

Vy dvě mi moc pomáháte, jen tím, že jste!

  • iv-, věřím, že se tu nebudeme dohadovat kvůli chlapovi! Ostatně jeden chybějící nápadník – to v tom zástupu ani nepoznáš 🙂

Andělé

Deli! 🙂,ani si neumíš představit,jakou z toho mám radost:-):-).Strašně si na lidech cením,když se dokážou omluvit.
Já Ti také děkuju,že jsi,opravdu ráda si čtu Tvé otázky i odpovědi,jsou užitečné…:-)

  • iv- mi nechce dát bodíky,tak jsem jí slíbila,že Tě od Dr.Axla odeženu…:-D

Deli

Andělé, já nemám problém se omluvit za to, co vyvedu. Omluvím se, i přiznám chybu. Dotyčná nekamarádka se doteď neomluvila za tu scénu na dovolené – to už mluví samo za sebe. Takže ano, omluvila jsem se jí, ale spíš kvůli zklidnění vztahů, než od srdce. V duchu si pořád myslím své ☹

  • iv- to stejně nevydrží a palečkovat bude!

Andělé

Deli,to máš pravdu,že to mluví samo za sebe,když se nekamarádka nebyla doted schopná omluvit.Vypadá,že je hysterická,když musela tak uraženě odjet z dovolené o 2 dny dřív.Měla by se stydět.
A už je dnes líp Deli? 🙂

anonym

Andele , hlavne .. aby jste neodehnala Deli vy a nepribehla k nemu vy !! To bylo bez bodiku i od Deli ! 🙂 -iv-

Andělé

  • iv-,tak to Vám můžu na stopro zaručit,že Vám Dr.Axla nepřeberu,protože já jsem už nějaký čas zahořklá…:-(

Já mám často hroznou chut chlapy postřílet,ale Vašeho manžela nechám žít,to budu od té dobroty k Vám -iv-…:-)

anonym

Andele .. snad to necte .. ale : zastrelte i jeho !! 🙂 -iv-

Andělé

  • iv-…neříkejte dvakrát…nic proti Dr.Axlovi…noo…ale je to chlap,takže rozlučte se s ním naposledy a do rána z Vás místo novomanželky bude štastná vdova…:-)

Snad to Dr.Axl nečte a nepředběhne mě a neodpálí do rána mě…:-( 🙂

anonym

🙂 -iv-

Andělé

🙂

Deli

  • iv-, já žárlivá nejsem! 🙂

Deli

  • iv-, ano, to je jediné, co mne na té hádce mrzí: Neměla jsem se nechat unést a použít to slovo. Měla jsem místo toho použít třeba „ty kopretino“ – to přeci nadávka ani není a ona by měla o čem přemýšlet 🙂

A taky by těžko někde říkala: Ona mi vynadala do kopretin…

anonym

Kamaradstvi uz je stejne asi v cudu … to je bez pochyb. Jste pritom na male vsi , o to to je jeste horsi. Ja to vim , ze to je ted tezke – mozna ale i pro ni. Chce to cas , vysvetleni …
Deli , pisete , ze posilate manzela resit spory za dceru … ? Tohle bych neudelala nikdy. At se holky trebas porvou … co myslite ? Ja se v tom zacinam nejak ztracet.
☹ Nic me do toho nemusi byt , ale mam vas
" v mych oblibenych " , tak jsem tak nejak mela potrebu to napsat. Ale kazdy si stejne delame jak sami chceme a je to tak ok. -iv-

Deli

Asi to nechám celé vychladnout…
Neposílám manžela řešit spory za dceru, původně přišla ta už nekamarádka za mnou a pak za mým manželem, aby nám řekla, co to máme za nemožné dítě…
Já spíš dceři, stojí-li o to, poradím, jak to či ono řešit.
Tady je vidět, že když se do toho zamotají rodiče, nakonec je to v pytli.
Také Vás řadím ke svým oblíbeným uživatelům, -iv-, takže si Vašeho názoru cením. Díky.