hapiky

Také občas používáte rčení: Ty máš pravdu, já mám klid?

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Neuvědomuji si, že bych u někoho jiného slyšela.

Jde o subjektivní pravdu, každý má tu svou, jen tu jedinou…

Možná tuvedená slova svědčí o ústupku, někdy se dá říct, že moudřejší ustoupí, jindy to ukončí hádku. Důležitá je tolerance, nebýt agresívní…

Tvrdohlavý jedinec je přesvědčený, že má vždy pravdu … nerad se omlouvá …

Další odpovědi
Kepler

Dosud jsem to neslyšel. Sice se nehádám, ale mohlo by se to hodit.

dubraro

Nepoužívám, ale řídím se jím.

Drap

Ne, nikdy.

marci1

Používám: Každý máme „svoji“ pravdu (a máme klid). 🙂

Roman71

Raději používám přísloví: „Kde není dříví, tam hasne oheň.“, výsledek je de facto stejný. Nemám potřebu se hádat :)