Altair-AC

Myslíte si, že zvířata přemýšlí o tom, jak vznikl svět, proč tu jsou a tak?

Nejlepší odpověď
annas

http://agricul­ture.vic.gov.au­/pets/care-and-welfare/how-do-animals-think

Jak myslí zvířata? Určitě ne o tom, jak vznikl svět.

Většina zvířat může přemýšlet, vnímat své životní prostředí a prožít utrpení a potěšení, i když jde o různé způsoby.

Zvířata mají vědomí stejně jako lidé, to znamená, že mají povědomí o věcech uvnitř sebe a jejich okolí. Existují různé úrovně vědomí, u některých je vyšší, u jiných je nižší forma vědomí, ale zažívají pocity a emoce. Ale neuvědomují si prostor a čas.

To dokazuje jejich schopnost učit se z minulosti a rozhodovat o tom, co je třeba pro budoucnost.

Některé příklady způsobů, kterými mohou zvířata přemýšlet jinak než lidé.

  1. Zvíře nemusí reagovat stejným způsobem jako člověk, když je zraněno.
  2. Zvíře není schopno vysvětlit své zážitky jako člověk. Může být ale vyděšené jako např. dítě.
  3. Někdy se zvířata mohou oddávat stejným „radostem“ jako lidé. Např. pes se vyvaluje na slunci, nebo se chlubí vynikajícím jídlem. Nebo matka zvíře, např. krávy, komunikuje s teletem.
  4. Opice, delfíni a papoušci porozumí lidské řeči

atd.

Možná nebudeme schopni pochopit, jak zvíře myslí, stejně jako možná nikdy nebudeme schopni pochopit, jak myslí naši přátelé nebo rodina! Ale je důležité si pamatovat, že jsme jen jedním z mnoha druhů a mnohé z těchto druhů zvířat, stejně jako my, mají vědomí a jsou jsou schopni cítit také emoce a bolest nebo potěšení.

Další zajímavý odkaz
http://news.na­tionalgeograp­hic.com/2015/07­/150714-animal-dog-thinking-feelings-brain-science/

Další odpovědi
Kepler

Pokud zvíře myslí, pak zcela jiným způsobem, který jim nedovoluje myslet v takových kategoriích, jak uvádíš.

„Člověk je svobodný a sám si prostředí upravuje, zvíře je předurčené a na prostředí závislé, člověk duši (zvláště nesmrtelnou) má, zvíře nikoli, člověk má pojmové myšlení, zvíře nikoli, člověk je bytostí historickou, zvíře je ahistorické, člověk má náboženství a vědomost o Bohu, zvíře ne, člověk si je vědom své smrtelnosti, zvíře nikoli“
„Ó přešťastná jsou hovada, neb na ně ten strach nepadá!“

http://casopis­.vesmir.cz/cla­nek/cim-je-cloveku-zvire

Danina65

Stejně jako Kepler,a navíc mě nenapadá metodika, jak ověřit co si zvířata myslí..

Kepler

themerin: to je citát z toho zdroje, co jsem uvedl. Přečti si to, je to docela zajímavé.

themerin

o bodu povídá jen ten,kdo mu věří,ale stejně se mýlí

Kepler

Danina: zvířata neumí mluvit, maximálně napodobovat zvuky. Tak budeme muset naučit psát, jinak mě taky nic nenapadá 🙂