Aleei

Odkaz na wikipedii při použití harvardského stylu

Píšu bakalářskou práci a využívám harvardský styl odkazů v textu, např (Novák 2001/ 14). U internetových zdrojů využívám tento styl (ministerstvo­zahranici, 2013, [online]).Nevím si však rady s wikipedií. Může mi někdo poradit, zda je tento styl správný→ (wikipedie, 2013, [online]), s tím, že v bibliografii uvedu celý odkaz se vším všudy. Nebo musím do závorky napsat i název tématu, tedy (wikipedie, Bitva u Lhoty, 2012, [online]). Děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
annas

Tento systém neznám, zajímalo mě to, proto jsem hledala

V případě, že se jedná o elektronické umístění online informačního
zdroje v rámci internetu, měla by informace v bibliografické citaci odkazovat na zdroj, který byl skutečně otevřen a měla by obsahovat síťovou adresu pro jeho lokalizaci (např. URL). V případě, že se dokument nachází v místech s omezeným přístupem, je vhodné tuto informaci v citaci uvést.

Dostupné z: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlav­n%C3%AD_strana

Dostupné z: prostřednictvím databáze Ebsco.

Určitě znáte, ale zkuste si projít normu – nadpis Bibliografické odkazy a citace informačních zdrojů – e:Citace

http://e.cita­ce.com/wp-content/upload­s/2012/06/Meto­dicky_material_2­.pdf

Je to první odkaz na stránce – pdf

Aleei

to annas: to ano, ale tenhle způsob byych využila, pokud bych psala odkazy klasicky pod čaru, ne v samotném textu.